Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Japońskie łożyska – producenci łożysk

Japońskie łożyska - producenci łożysk

Wśród wielu naszych klientów powiela się opinia, że japońskie łożyska to synonim precyzji i efektywności. Dlatego dziś przedstawiamy najpopularniejszych producentów łożysk prosto z Japonii.

  1. Precyzja łożysk NSK
  2. Łożyska KOYO
  3. Rozwiązania marki Nachi

Łożyska japońskie niewątpliwie mają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy wysoka jakość idąca w parze z atrakcyjną ceną. W asortymencie japońskich firm można znaleźć na przykład tanie łożysko kulkowe, które tak samo dobrze sprawdzi się w wymagającej aplikacji, jak jego droższy europejski odpowiednik. Zatem na jakie marki warto zwrócić uwagę?

Precyzja łożysk NSK

Marka NSK powstała w 1916 roku. Od 50 roku XX wieku producent zaczął poszerzać swój asortyment o nowe oraz inne rozwiązania. Do listy łożysk tocznych dołożono także produkty z technologii liniowej, następnie komponenty samochodowe czy kierownicze układy. Dziś oferta marki NSK jest bardzo rozbudowana, a sama firma cieszy się niezwykłą popularnością na całym świecie.
Do zalet rozwiązań marki NSK zalicza się przede wszystkim wysoką jakość, niezawodność oraz precyzję wykonania. Wybierając japońskie łożyska, otrzymujesz skuteczny mechanizm, który doskonale radzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach – jeśli tylko jest dobrany odpowiedni jego rodzaj. W naszej hurtowni Sped znajdziesz przede wszystkim powszechnie używane łożysko kulkowe, a także modele walcowe, stożkowe i baryłkowe. Jeśli szukasz rozwiązania, które zapewni precyzyjną pracę maszyny, produkty NSK są odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie.

Łożyska KOYO

Nieco młodsza marka, ale równie popularna to KOYO. Firma pojawiła się na rynku w 1921 roku. Asortyment kieruje przede wszystkim do branży motoryzacyjnej, budowniczej, a także rolniczej. Ponadto większość łożysk – jeśli tylko pasują do aplikacji – z powodzeniem można montować w maszynach wykorzystywanych w przemyśle ciężkim – na przykład w silnikach elektrycznych lub urządzeniach do obróbki.

Wysokiej jakości łożyska koyo mają wiele zalet. Niewątpliwie są to rozwiązania trwałe, bezawaryjne i efektywne. W naszym sklepie dysponujemy łożyskami kulkowymi, walcowymi, stożkowymi i igiełkowymi. Poza tym koyo łożyska to nie jedyny asortyment, jaki dostarczamy naszym klientom. Na miejscu mamy dostępne również rolki toczne tej marki.

Rozwiązania marki Nachi

Najmłodsza marka w tym zestawieniu i równie popularna to Nachi, która została założona w 1928 roku. Przy produktach Nachi nie sposób nie wspomnieć, że producent z dbałością podchodzi do terminu ekologia, wykorzystując przyjazne dla środowiska materiały przy produkcji łożysk. W hurtowni Sped znajdziesz przede wszystkim modele kulkowe, stożkowe, walcowe i baryłkowe, gwarantujące płynną i niezawodną pracę maszyny. Do zalet rozwiązań marki Nachi należy zaliczyć również niski poziom hałasu pracy. Właściwie to najniższy, jaki jest tylko możliwy. Łożyska Nachi pracują najciszej ze wszystkich produktów konkurencyjnych, dostępnych aktualnie na rynku. Ponadto bez względu na to, czy wybierzesz tanie łożysko kulkowe, czy droższą alternatywę – w obu przypadkach otrzymujesz kompletny i świetnej jakości produkt.