77 odsłon

Japońskie zespoły łożyskowe dla stalowni

Japońskie zespoły łożyskowe dla stalowni

Agresywne środowisko, w tym ekstremalne temperatury, zanieczyszczenia ścierne czy woda, to tylko kilka czynników występujących przy produkcji stali, które negatywnie wpływają na stan techniczny łożysk. Jeśli potrzebujesz wydajnych rozwiązań, które sprawdzą się w stalowni, koniecznie sprawdź japońskie zespoły łożyskowe NSK Self-Lube.

  1. Co to jest zespół łożyskowy NSK Self-Lube?
  2. Gdzie znajdą zastosowanie zespoły łożyskowe NSK?

W niniejszym artykule przedstawiamy zespoły łożyskowe Self-Lube japońskiej marki NSK. To rozwiązania przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Doskonale sprawdzą się nie tylko przy wysokich temperaturach, cząsteczkach ściernych, wibracjach, ale i przy ogromnych prędkościach czy dużych obciążeniach, czy udarach. Wspomniane produkty to opcja zaprojektowana z myślą właśnie o hutach stali. Jeśli potrzebujesz wydajnych komponentów, które nie będą wymagały częstej wymiany i które doskonale poradzą sobie w wyżej wymienionych warunkach, koniecznie sprawdź zespoły łożyskowe Self-Lube.

Co to jest zespół łożyskowy NSK Self-Lube?

Co to jest zespół łożyskowy NSK Self-Lube?Standardowy zespół łożyskowy serii NSK Self-Lube składa się przede wszystkim z żeliwnej oprawy i wkładek, które produkuje się z odpowiednich materiałów wysokiej jakości. W oprawach stosuje się smarowniczkę, która umożliwia bezproblemowe dosmarowywanie komponentów. Seria ta obejmuje rozwiązania z oprawami stojącymi, zespołami kołnierzowymi, walcowymi, naciągowymi oraz podwieszanymi.

Na tle innych rozwiązań niniejsze zespoły łożyskowe NSK Self-Lube charakteryzują się prostą konfiguracją łożysk, wysoką wydajnością i skutecznością. Są odpowiednio zabezpieczone i uszczelnione, dzięki czemu bez problemu radzą sobie nawet z ekstremalnym zanieczyszczeniem, w tym z cząsteczkami ściernymi. Można wybrać aż trzy opcje uszczelnienia: standardowe, uszczelnienie trójwargowe lub również standardowe ze specjalnym ochraniaczem. Wszystkie oprawy żeliwne wyposaża się w smarowniczkę pozwalającą na ponowne smarowanie środkiem smarnym.

Seria Self-Lube obejmuje rozwiązania przystosowane do pracy w uciążliwych warunkach, przy ogromnych zanieczyszczeniach, w otoczeniu korozyjnym oraz tam, gdzie występują niewspółosiowości i wysokie temperatury. Jeśli jesteś zainteresowany niniejszymi produktami, pobierz katalog NSK, w którym znajdziesz szczegółowe informacje na temat interesujących Cię wariantów zespołów łożyskowych. W przypadku problemów z dobraniem produktu koniecznie skorzystaj z pomocy fachowca!

Gdzie znajdą zastosowanie zespoły łożyskowe NSK?

Tytułowe zespoły łożyskowe to rozwiązania przeznaczone do pracy właściwie w każdej gałęzi przemysłowej. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim w branży rolniczej, cementowej, spożywczej, ochronie zdrowia, wydobywczej i budowlanej. Ponadto zespoły łożyskowe Self-Lube można z powodzeniem wykorzystać w wentylatorach, dmuchawach, papiernictwie, poligrafii, w sektorze użyteczności publicznej, a także w przemyśle tekstylnym.

 

+48 71 341 69 75