Już dziś ściągnij katalog KTR i sprawdź, jakie sprzęgła są aktualnie dostępne na rynku! W broszurze znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat interesujących Cię komponentów.

 1. Popularny producent sprzęgieł
 2. Jakie sprzęgła produkuje marka KTR?
 3. Gdzie znajdę katalog sprzęgieł?

Kupując sprzęgła popularnej marki, warto skorzystać z katalogu KTR. Broszura tego rodzaju nie tylko obejmuje istotne wiadomości na temat poszczególnych rozwiązań, ale i podaje wszystkie warianty, w których konkretne modele aktualnie się produkuje. Nierzadko na stronach producentów widnieją jedynie ogólne informacje i brakuje dokładniejszych danych. Jeśli zatem szukasz wiadomości, czy interesujący Cię model sprzęgła dostępny jest w konkretnym wykonaniu i nie możesz znaleźć ich na witrynie producenta, koniecznie ściągnij katalog KTR.

Popularny producent sprzęgieł

Marka KTR powstała w 1959 roku. Od samego początku firma zajmowała się produkcją innowacyjnych rozwiązań. Dziś dzięki temu jest czołowym producentem sprzęgieł i posiada aż 20 spółek. Pierwszym sprzęgłem, jaki udało się wyprodukować w 1959 roku był komponent serii BoWex. Czyli sprzęgło z zębami łukowymi, wyposażone z poliamidową tuleją. Ten projekt sprawił, że na popularności zyskały bezobsługowe części. W 1969 roku marka zaprojektowała sprzęgło kłowe serii ROTEX, które zyskało ogromną popularność na całym świecie. Po 2000 roku oddział KTR pojawił się w Polsce.

Jakie sprzęgła produkuje marka KTR?

Oferta obejmuje w głównej mierze rozwiązania z zakresu techniki przeniesienia napędu. To z tego segmentu najbardziej znana jest marka KTR. Poza wspomnianymi produktami w asortymencie znajdziesz także elementy hydraulicznych zasilaczy oraz systemy hamulcowe.

W przypadku sprzęgieł oferta składa się z następujących wariantów:

 • elastyczne sprzęgła kłowe,
 • sprzęgła zębate,
 • sprzęgło palcowe,
 • sprzęgła bezluzowe dla serwonapędów,
 • sprzęgło wyposażone w płytkowy łącznik,
 • sprzęgła kołnierzowe,
 • sprzęgło magnetyczne,
 • sprzęgła przeciążeniowe, w tym cierne, kształtowe i bezluzowe.

Ponadto w asortymencie znajdziesz pierścienie rozpreżno-zaciskowe oraz przeguby precyzyjne i nakrętki zaciskowe.

Jeśli szukasz konkretnego rozwiązania, koniecznie ściągnij katalog sprzęgieł KTR, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat dostępnych serii. W zależności od potrzeb produkty KTR są modelami skrętnie sztywnymi, elastycznymi, bezluzowymi, bezobsługowymi czy ścinającymi. Asortyment obejmuje także sprzęgła jedno- lub dwukardonowe, modele kompaktowe, kształtowe, bezstykowe oraz całostalowe. Większość rozwiązań zaprojektowano z myślą o poosiowym montowaniu. Więcej informacji na temat właściwości sprzęgieł KTR znajdziesz we wspomnianym katalogu.

Gdzie znajdę katalog sprzęgieł?

Aktualny katalog KTR dostępny jest na naszej stronie oraz – standardowo – stronie producenta. Jeśli zależy Ci na broszurze w formie papierowej, skontaktuj się z biurem obsługi marki.

W sytuacji, gdy nie jesteś pewien, jaki model sprzęgła wybrać, koniecznie ściągnij katalog KTR. Broszury tego rodzaju obejmują pełne dane na temat konkretnych komponentów, uwzględniając również rozwiązania specjalne, których często nie podaje się na oficjalnych stronach producentów.