Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Klasyczne łożyska kulkowe Nachi

Klasyczne łożyska kulkowe Nachi

Szukasz łożysk kulkowych zwykłych, gwarantujących lepszą wydajność? Nie wiesz, które produkty spełnią Twoje wymagania? Sprawdź koniecznie klasyczne łożyska kulkowe Nachi!

  1. Łożyska kulkowe Nachi
  2. Zalety łożysk kulkowych marki Nachi

Japońska marka Nachi została założona w 1928 roku. Wieloletnie doświadczenie w produkcji łożysk sprawia, że dziś firma może pochwalić się nie tylko rozbudowanym asortymentem, ale i bogatą wiedzą, pozwalającą na projektowanie wysokiej jakości rozwiązań, dostosowanych równie do niekonwencjonalnych aplikacji.

Łożyska kulkowe Nachi

I chociaż wszystkie produkty, jakie znajdziemy w ofercie Nachi, są wyjątkowe, wytrzymałe i niezawodne, to na uwagę zasługują przede wszystkim nowe łożyska kulkowe zwykłe w wariancie jednorzędowym. Aktualnie rośnie zapotrzebowanie na kulkowe rozwiązania, ale takie, które sprostają ekstremalnym temperaturom oraz wysokim prędkościom. Dlatego wychodząc na przód tym wymaganiom, japońska marka Nachi zaprojektowała i wyprodukowała nową linię komponentów w tak zwanym standardzie Quest. Wykorzystano nie tylko unikalny materiał, ale i specjalną technologię obróbki, co pozwoliło na usprawnienie i podniesienie właściwości łożysk.

Generalnie łożyska tej “serii” będą lub już są dostępne w wielu wersjach, ale dziś wspominamy jedynie o kulkowych, ponieważ do od nich rozpoczęto produkcję. Uszczelnione bezstykowo komponenty odznaczają się między innymi niższym zużyciem energii, co udało się uzyskać dzięki zredukowaniu momentu obrotowego, a także wzrostu temperatury. Ponadto do zalet tego rozwiązania producent zalicza także doskonałą trwałość, stabilność, niższy poziom hałasu podczas pracy, a także bezpieczny wpływ na środowisko.

Zalety łożysk kulkowych marki Nachi

Łożyska kulkowe Nachi mają wiele zalet. W przypadku komponentów z serii Quest na uwagę zasługują przede wszystkim uszczelnienia i środek smarny. W przypadku uszczelnień zastosowano produkt wykonany z nitrylowego kauczuku, który gwarantuje doskonałą szczelność w aplikacjach, w których panują ekstremalne temperatury. Dzięki temu uszczelnienie techniczne przy pracy w takim środowisku nie zmienia swojej jakości. Przez cały okres skutecznie chroni lożysko kulkowe przed zanieczyszczeniami.

Dostępne są zarówno uszczelnienia bezstykowe, jak i stykowe, a także łożyska otwarte.

Środek smarny Nachi do łożysk kulkowych

W łożyskach kulkowych Quest zastosowano oryginalny i specjalny środek smarny. Zmodyfikowano olej bazowy, co korzystnie wpłynęło na jego wydajność, szczególnie gdy jest narażony na ekstremalne temperatury. Środek smarny doskonale radzi sobie w temperaturze do 120 stopni Celsjusza, nie zmieniając swojej skuteczności, ani żadnej innej właściwości. Dodatkową zaletą nowego smaru jest brak niebezpiecznych substancji w składzie. Produkt jest więc całkowicie bezpieczny dla środowiska.