Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Koła pasowe Optibelt

Koła pasowe Optibelt

Koła pasowe są elementem przekładni pasowej i występują zarówno jako koła czynne, jak i bierne. Jako zasadnicza część, koło musi być odpowiednio dopasowane do całej aplikacji, szczególnie do pasa napędowego.

  1. Koła pasowe – charakterystyka
  2. Wymiana kół pasowych
  3. Koła pasowe Optibelt – oferta

Dopasowane koło pasowe do aplikacji gwarantuje bezawaryjną i płynną pracę. Ponadto ma to również wpływ na wibrację. Dobrze dobrane koło eliminuje jakiekolwiek drgania. Jeśli masz wątpliwości związane z wyborem optymalnego rozwiązania, koniecznie skontaktuj się z naszym działem Obsługi Klienta. Wspólnie dobierzemy odpowiednie komponenty do Twojego systemu.

Koła pasowe – charakterystyka

Klasyczne koło pasowe zbudowane jest w piasty oraz wieńca. W niektórych modelach montowane są również ramiona, ale z reguły produkt składa się tylko z tych dwóch wspomnianych części. Koła pasowe wykorzystuje się przede wszystkim w branży rolniczej oraz w przemyśle. Powierzchnia elementu musi być odpowiednio wyszlifowana, szczególnie w miejscach, które będą stykały się z pasem napędowym.

Koła pasowe – rodzaje

Koła pasowe można podzielić według różnych kryteriów. Najpopularniejszy i najczęściej stosowany przez naszych klientów jest następujący podział:

  • koła pasowe klinowe – modele z rowkiem, dedykowane pasom klinowym
  • koła pasowe wielorowkowe – modele stworzone z myślą o przenoszeniu bardzo dużych prędkości liniowych
  • koła pasowe dla pasów zębatych
  • koła pasowe gładkie – dla pasów charakteryzujących się powierzchnią jednolitą

Wymiana kół pasowych

Należy regularnie sprawdzać stan techniczny kół pasowych, by ewentualnie uchronić się przed nieplanowanymi postojami. Jednakże, jeśli koło pasowe ulegnie uszkodzeniu, w większości przypadków towarzyszy temu hałas. Słysząc, że koło pracuje głośniej niż zwykle, otrzymujesz sygnał, że element może wymagać wymiany.

Jak każdy inny element maszyny przemysłowej, również i koła pasowe mogą ulec szybszemu uszkodzeniu. Wystarczy źle zamontować koło lub niepoprawnie napiąć pas napędowy i wystąpi awaria. Dlatego montaż powinien być przeprowadzany przez przeszkoloną osobę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że koło pasowe będzie pracowało poprawnie przez cały okres swojej żywotności.

Koła pasowe Optibelt – oferta

Jako dystrybutor kół pasowych proponujemy naszym klientom głównie produkty niemieckiej marki Optibelt. Cały asortyment cieszy się ogromną popularnością na międzynarodowym rynku, ponieważ firma od samego początku stawia na wysoką jakość i innowacyjność przy projektowaniu i w procesie produkcji. Na bieżąco dostosowywane są technologie, by produkty mogły sprostać rosnącym wymaganiom maszyn i urządzeń przemysłowych.

Poprawnie dobrane koła pasowe sklep charakteryzują się nie tylko precyzyjnym i dokładnym wykonaniem, ale także skutecznością i wytrzymałością. Wybierając produkty z asortymentu Optibelt otrzymujesz bezawaryjną, płynną pracę, brak nieplanowanych przestojów i tym samym niższe koszty eksploatacyjne.

Jeśli szukasz optymalnych kół pasowych, które spełnią Twoje oczekiwania, koniecznie sprawdź ofertę niemieckiej marki Optibelt!