35 odsłon

Łańcuchy przemysłowe dostępne na rynku

Łańcuchy przemysłowe dostępne na rynku

Na rynku aktualnie można znaleźć wiele łańcuchów przemysłowych, różniących się między sobą na przykład budową. Sprawdź nasze łańcuchy przemysłowe i skorzystaj z najlepszych cen.

  1. Kilka słów o łańcuchach przemysłowych
  2. Łańcuchy techniczne – rodzaje
  3. Zastosowanie łańcuchów przemysłowych

Konstrukcja może zmieniać parametry danego produktu, przez co nie nadaje się on do każdej aplikacji i każdej czynności. Dlatego przed zakupem, każdy łańcuch techniczny należy dokładnie sprawdzić pod kątem parametrów i zakresu jego zastosowania. To, że jeden łańcuch nadaje się do podnoszenia ładunków, nie oznacza, że sprawdzi się również w danym napędzie.

Kilka słów o łańcuchach przemysłowych

Standardowy łańcuch techniczny składa się z odpowiedniej ilości ogniw, które są ze sobą połączone. Ogniwa te mają różne kształty – najczęściej okrągłe. Ze względu na specyficzne warunki w branżach przemysłowych oraz warunkach otoczenia, które często nie są korzystne dla maszyn i innych urządzeń – a dokładniej dla ich komponentów – warto wybierać łańcuchy wykonane z wysokiej jakości materiałów i przystosowane do określonych okoliczności. Na przykład, jeśli w Twojej branży maszyna pracuje środowisku mocno wilgotnym, najlepszym rozwiązaniem będą łańcuchy odznaczające się doskonałą odpornością na wspomniany czynnik i na korozję. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować parametry danego produktu.

Łańcuchy techniczne – rodzaje

Łańcuch ogniwowy

Łańcuch ogniwowy – inaczej nazywany pierścieniowym – to standardowy wariant, który wykorzystywany jest praktycznie w każdej branży przemysłowej. Najlepiej sprawdza się we wciągnikach łańcuchowych, przy łączeniu elementów metalowych lub do wiązania ciężkich produktów. Łańcuch ogniowy nie znajdzie zastosowania w systemie przenoszącym napęd.

Łańcuch płytkowy

Łańcuch płytkowy zbudowany jest z płytek połączonych w sposób przegubowy ze sworzniem. Zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle ciężkim i stoczniowym.

Łańcuch rolkowy

Łańcuch rolkowy jest wariantem łańcucha drabinkowego. Składa się z ogniw wewnętrznych i zewnętrznych, które – układane na przemian – tworzą elastyczny produkt, wyposażony dodatkowo w obracającą się swobodnie rolkę. Model rolkowy znajdzie zastosowanie między innymi przy przenoszeniu napędu. Jest to produkt trwały, wytrzymały i odporny na zerwanie. Odpowiednio dobrany łańcuch rolkowy gwarantuje nie tylko cichą, ale i precyzyjną pracę.

Łańcuch sworzniowy

Łańcuch sworzniowy to łańcuch zbudowany z zewnętrznych oraz wewnętrznych płytek. Niestety, szybko się zużywają, dlatego rzadko są stosowane w napędach.

Zastosowanie łańcuchów przemysłowych

Łańcuchy przemysłowe dają dużo możliwości i znajdą zastosowanie praktycznie w każdej branży. Najczęściej wykorzystywane są do transportu – na przykład podnoszenia czy przenoszenia ciężkich produktów. Ponadto łańcuchów technicznych używa się zarówno w branży produkcyjnej, jak i na budowlanej. Odpowiednio dobrane modele posłużą również w napędzie maszyn pracujących w przemyśle rolniczym czy górniczym. Jeśli żaden z dostępnych już łańcuchów nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz skorzystać z możliwości zaprojektowania modelu specjalnego.

Masz dodatkowe pytania? Nie wiesz, który łańcuch techniczny wybrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś!

 

+48 71 341 69 75