Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łańcuchy przemysłowe dostępne na rynku

Łańcuchy przemysłowe dostępne na rynku

Na rynku aktualnie można znaleźć wiele łańcuchów przemysłowych, różniących się między sobą na przykład budową. Sprawdź nasze łańcuchy przemysłowe i skorzystaj z najlepszych cen.

  1. Kilka słów o łańcuchach przemysłowych
  2. Łańcuchy techniczne – rodzaje
  3. Zastosowanie łańcuchów przemysłowych

Konstrukcja może zmieniać parametry danego produktu, przez co nie nadaje się on do każdej aplikacji i każdej czynności. Dlatego przed zakupem, każdy łańcuch techniczny należy dokładnie sprawdzić pod kątem parametrów i zakresu jego zastosowania. To, że jeden łańcuch nadaje się do podnoszenia ładunków, nie oznacza, że sprawdzi się również w danym napędzie.

Kilka słów o łańcuchach przemysłowych

Standardowy łańcuch techniczny składa się z odpowiedniej ilości ogniw, które są ze sobą połączone. Ogniwa te mają różne kształty – najczęściej okrągłe. Ze względu na specyficzne warunki w branżach przemysłowych oraz warunkach otoczenia, które często nie są korzystne dla maszyn i innych urządzeń – a dokładniej dla ich komponentów – warto wybierać łańcuchy wykonane z wysokiej jakości materiałów i przystosowane do określonych okoliczności. Na przykład, jeśli w Twojej branży maszyna pracuje środowisku mocno wilgotnym, najlepszym rozwiązaniem będą łańcuchy odznaczające się doskonałą odpornością na wspomniany czynnik i na korozję. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować parametry danego produktu.

Łańcuchy techniczne – rodzaje

Łańcuch ogniwowy

Łańcuch ogniwowy – inaczej nazywany pierścieniowym – to standardowy wariant, który wykorzystywany jest praktycznie w każdej branży przemysłowej. Najlepiej sprawdza się we wciągnikach łańcuchowych, przy łączeniu elementów metalowych lub do wiązania ciężkich produktów. Łańcuch ogniowy nie znajdzie zastosowania w systemie przenoszącym napęd.

Łańcuch płytkowy

Łańcuch płytkowy zbudowany jest z płytek połączonych w sposób przegubowy ze sworzniem. Zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle ciężkim i stoczniowym.

Łańcuch rolkowy

Łańcuch rolkowy jest wariantem łańcucha drabinkowego. Składa się z ogniw wewnętrznych i zewnętrznych, które – układane na przemian – tworzą elastyczny produkt, wyposażony dodatkowo w obracającą się swobodnie rolkę. Model rolkowy znajdzie zastosowanie między innymi przy przenoszeniu napędu. Jest to produkt trwały, wytrzymały i odporny na zerwanie. Odpowiednio dobrany łańcuch rolkowy gwarantuje nie tylko cichą, ale i precyzyjną pracę.

Łańcuch sworzniowy

Łańcuch sworzniowy to łańcuch zbudowany z zewnętrznych oraz wewnętrznych płytek. Niestety, szybko się zużywają, dlatego rzadko są stosowane w napędach.

Zastosowanie łańcuchów przemysłowych

Łańcuchy przemysłowe dają dużo możliwości i znajdą zastosowanie praktycznie w każdej branży. Najczęściej wykorzystywane są do transportu – na przykład podnoszenia czy przenoszenia ciężkich produktów. Ponadto łańcuchów technicznych używa się zarówno w branży produkcyjnej, jak i na budowlanej. Odpowiednio dobrane modele posłużą również w napędzie maszyn pracujących w przemyśle rolniczym czy górniczym. Jeśli żaden z dostępnych już łańcuchów nie spełnia Twoich oczekiwań, zawsze możesz skorzystać z możliwości zaprojektowania modelu specjalnego.

Masz dodatkowe pytania? Nie wiesz, który łańcuch techniczny wybrać? Skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś!