Nagroda za najlepszy debiut na MotoStudent 2021 i szóste miejsce w generalnej klasyfikacji – to wielki sukces dla LEM Wrocław! W tym roku studenci Politechniki Wrocławskiej wzięli udział w zawodach w Hiszpanii i wrócili z nagrodą.

  1. LEM Photon – motocykl szosowy
  2. Najlepszy debiut na MotoStuden

W tym roku studenci Politechniki Wrocławskiej wzięli udział w międzynarodowych zawodach MotoStudent organizowanych w Hiszpanii. To konkurs, w którym przedstawia się projekt motocykla spalinowego lub elektrycznego, wraz z całą dokumentacją i biznesplanem. Po przejściu pierwszego etapu zespoły, które zakwalifikowały się do drugiej części konkursu, rywalizują ze zbudowanymi przez siebie motocyklami na torze. Poza wspólnym wyścigiem pojazdy przechodzą także różnego rodzaju testy. I w takich właśnie zawodach wzięli udział studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Czterodniowy konkurs się zakończył, a LEM Wrocław wrócił do domu z ważną nagrodą. Jaką?

LEM Photon – motocykl szosowy

LEM Photon to zaprojektowany i zbudowany od podstaw motocykl elektryczny szosowy. Nad projektem pracowało aż 60 osób, a sama budowa zajęła studentom Politechniki Wrocławskiej kilkanaście miesięcy. Pojazd, który powstał, może rozpędzić się do aż 195 km/h. Każdy element, w tym rama pojazdu, bateria czy układ napędowy są od początku do końca zaprojektowanie przez studentów należących do Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych.

LEM Photon – motocykl szosowy

Motocykl wyróżnia się nie tylko odpowiednią geometrią, ale także bezpieczeństwem. Studenci zastosowali kilka systemów, które odcinają dopływ energii, gdy pojazd wykazuje nawet niewielką nieprawidłowość. Ponadto od samego początku studenci stawiali na to, by elektryczny motocykl szosowy wyróżniał się najlepszymi osiągami związanymi z przyspieszeniem, prędkością i zasięgiem.

Najlepszy debiut na MotoStudent

Zawody MotoStudent 2021, które odbyły się w Hiszpanii, trwały cztery dni. Udział w wydarzeniu wzięło łącznie 70 zespołów, z czego 46 przedstawiło motocykle elektryczne – tak jak LEM Wrocław. W trakcie tych czterech dni studenci z całego świata prezentowali swoje pojazdy pod względem technicznym oraz biznesowym. Motocykle przechodziły między innymi testy dynamiczne, w których pojazd musiał przejechać trzy okrążenia w krótkim czasie. Sprawdzano także czas hamowania i przyspieszenia oraz działanie motocykla w trakcie jazdy. Kulminacją był wspólny wyścig, w którym studenci Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych zajęli 10 miejsce. Po podliczeniu wszystkich punktów z każdej konkurencji ostatecznie LEM Wrocław uplasował się na 6 miejscu! Tym samym zostali najlepszym zespołem debiutującym na zawodach.

Całej drużynie LEM Wrocław życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne zapytania związane z łożyskami. 🙂