Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska baryłkowe Nachi

Łożyska baryłkowe Nachi

Potrzebujesz wydajnych łożysk baryłkowych? Szukasz tylko i wyłącznie sprawdzonych rozwiązań? Koniecznie zwróć uwagę na łożyska baryłkowe Nachi! Gwarantujemy, że w ofercie marki znajdziesz odpowiednie komponenty dla swojej aplikacji.

  1. Czym odznaczają się łożyska baryłkowe?
  2. Łożyska baryłkowe poprzeczne Nachi
  3. Łożyska baryłkowe wzdłużne marki Nachi

Zawsze wybierając łożyska, należy zwracać uwagę na ich właściwości. Zamontowanie nieodpowiedniego komponentu zwiększa ryzyko wystąpienia awarii i tym samym podnosi koszty eksploatacyjne. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz optymalne rozwiązanie, dokładnie przeanalizuj parametry i sprawdź, czy spełniają wymagania aplikacji. Ważne są zarówno warunki pracy, jak i środowiska. Dziś przedstawiamy podstawowe informacje na temat łożysk baryłkowych w wersji poprzecznej i wzdłużnej na podstawie produktów japońskiej marki Nachi. Firma ta jest często wybierana przez naszych klientów – bez względu na to, czy szukają tanich rozwiązań, czy droższej alternatywy, która będzie musiała zmierzyć się z trudniejszymi warunkami. Oferta obejmuje łożyska baryłkowe, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Oczywiście, jeśli są poprawnie dobrane.

Czym odznaczają się łożyska baryłkowe?

Czym odznaczają się łożyska baryłkowe?Jeśli w danej aplikacji dochodzi do niewspółosiowości, która jest konsekwencją niepoprawnego montażu lub uginania się osi wału, łożyska baryłkowe marki Nachi sprawdzą się w tej sytuacji idealnie. Dostępne są w przeróżnych konfiguracjach, zarówno w przypadku budowy, jak i materiału. Modele baryłkowe mają zdolność do przenoszenia obciążeń poosiowych oraz promieniowych.

W ofercie znajdziesz między innymi łożyska baryłkowe z poprzecznym przekrojem oraz z symetrycznymi lub niesymetrycznymi baryłkami. Dostępne są także rozwiązania z następującymi prowadnicami środkowymi:

  • pierścienie samonastawne,
  • żebro wewnętrznego pierścienia,
  • obrzeże pierścienia wewnętrznego,

Różnice widać także przy koszykach. Produkuje się je z wytłaczanej stali lub z obrabianego mosiądzu, odznaczającego się wysoką wytrzymałością. Oczywiście na zamówienie firma jest w stanie wyprodukować specjalny łożysko baryłkowe, co jest świetną możliwością, jeśli potrzebujesz niestandardowego, specjalnego rozwiązania.

Łożyska baryłkowe poprzeczne Nachi

W łożyskach baryłkowych poprzecznych marki Nachi stosuje się najczęściej pierścień zewnętrzny z otworem i rowkiem smarującym, który umożliwia proste podawanie odpowiednio dobranego środka smarnego. Dostępne są rozwiązania wyposażone w otwór olejowy. Dodatkową zaletą komponentów tej firmy jest możliwość pracy w temperaturze nieprzekraczającej 200 stopni Celsjusza. Maksymalny kąt niewspółosiowości, który jest dopuszczalny w przypadku łożysk baryłkowych poprzecznych, wynosi 2 stopnie. Wartość ta wiąże się ze standardowymi warunkami pracy i może zmieniać się w zależności od:

  • serii,
  • warunków zabudowy komponentu,
  • warunków eksploatacji.

Warto mieć na uwadze, że chociaż baryłkowe łożyska Nachi pracują cicho, przy wzroście prędkości obrotowej poziom hałasu również może się podnosić. Dotyczy to głównie komponentów, które są niewspółosiowo osadzane.

Łożyska baryłkowe Nachi są dostępne w różnych wymiarach. Produkuje się je także z różnymi luzami oraz w różnej klasie dokładności. Informacje na ten temat zawiera katalog łożysk, który znajdziesz na naszej stronie w zakładce Katalogi.

Łożyska baryłkowe wzdłużne marki Nachi

Podobnie jak w modelach baryłkowych również i przy łożyskach baryłkowych wzdłużnych maksymalny kąt niewspółosiowości, który jest dopuszczalny, wynosi mniej więcej 2 stopnie. Oczywiście jest to wartość związana z typowymi warunkami pracy. Przy komponentach wzdłużnych należy pamiętać także o minimalnym obciążeniu osiowym. Baryłkowe łożyska wzdłużne należy poddawać obciążeniom, które są większe od obciążenia minimalnego, określanego symbolem Fa min.

W przypadku smarowania poleca się używać olejowego środka smarnego. Jest to spowodowane tym, że w łożyskach baryłkowych (głównie typ E) występuje więcej powierzchni ślizgowych. Oczywiście wszystkie informacje na temat dostępnych wymiarów, klas dokładności czy luzów znajdziesz w katalogu Nachi.