Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska baryłkowe Timken

Łożyska baryłkowe Timken

Szukasz niezawodnych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się przy niewspółosiowości, wysokich temperaturach i w zanieczyszczonym środowisku? Sprawdź łożyska baryłkowe Timken już dziś!

  1. Czym charakteryzują się łożyska baryłkowe Timken?
  2. Gdzie stosuje się łożyska baryłkowe?

Innowacyjne łożyska baryłkowe marki Timken to komponenty, które zostały zaprojektowane z myślą o wspomnianych wysokich temperaturach, występujących niewspółosiowościach czy mocno zanieczyszczonym otoczeniu. Produkty te zostały przygotowane także na inne sytuacje. Doskonale sprawdzą się na przykład przy ekstremalnych prędkościach i jednocześnie równie dużych obciążeniach poprzecznych. Zamiana dotychczasowych rozwiązań na łożyska baryłkowe Timken to gwarancja niezawodnej i wydajnej pracy. Wydłużona trwałość zaś sprawia, że produkty te posłużą maszynie znacznie dłużej, niż konkurencyjne produkty. Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami baryłkowymi marki Timken, zapraszamy do dalszej lektury.

Czym charakteryzują się łożyska baryłkowe Timken?

Nowoczesne łożyska baryłkowe marki Timken to komponenty, które na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się następującymi parametrami:

  • niższe zużycie,
  • większa wytrzymałość,
  • świetne zabezpieczenie przed udarowymi obciążeniami.

Produkuje się je z koszami wykonanymi ze stali hartowanej lub z elementem mosiężnym. To drugie rozwiązanie poleca się szczególnie bardzo trudnym warunkom. Łożyska baryłkowe z koszem mosiężnym lepiej radzą sobie przy bardzo dużych udarowych obciążeniach oraz tam, gdzie występują drgania czy większe przyspieszenie. Kosze stalowe to dwuczęściowe rozwiązanie poprowadzone na wewnętrznym pierścieniu. Mosiężne zaś to – przede wszystkim – jednoczęściowa opcja, która może być poprowadzona na elementach tocznych lub pierścieniu wewnętrznym. Łożyska te wykonuje się z otworem walcowym lub stożkowym.

W porównaniu do standardowych produktów łożyska baryłkowe charakteryzują się także znacząco niższą temperaturą pracy, wyższą odpornością na zanieczyszczenia, a także zdolnością do osiągania bardzo wysokich prędkości obrotowych.

Ze względu na dostępność komponentu w różnorodnych konstrukcjach, ściągnij katalog łożysk i sprawdź, czy oferta obejmuje interesujące Cię rozwiązania. W dokumencie tego rodzaju znajdziesz wszystkie dokładne informacje na temat poszczególnych produktów. Pamiętaj, że dobierając łożysko toczne, należy wziąć pod uwagę wszystkie jego parametry i zestawić z warunkami pracy oraz wymaganiami danej maszyny.

Łożyska baryłkowe wzdłużne

W ofercie znajdziesz także łożysko baryłkowe w wersji wzdłużnej. Komponenty tego rodzaju zostały zaprojektowane z myślą o bardzo wysokich obciążeniach osiowych, z którymi świetnie sobie radzą, nawet jeśli pracują przy niższych oporach toczeniach. Elementy toczne ustawia się pod kątem ostrym, co umożliwia także na przenoszenie umiarkowanych obciążeń poprzecznych. Baryłkowe łożyska Timken w wariancie wzdłużnym doskonale kompensują wszelkie ugięcia wału i odkształcenia.

Gdzie stosuje się łożyska baryłkowe?

Gdzie stosuje się łożyska baryłkowe?Standardowe łożyska baryłkowe stosuje się między innymi w przemysłowych wentylatorach, maszynach odlewniczych, budowlanych, a także w przekładniach. Doskonale sprawdzają się tam, gdzie występuje niewspółosiowość wału. To w połączeniu ze zdolnością do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych i osiowych sprawia, że poleca się je mechanice ciężkiej. Tam, gdzie występują bardzo duże obciążenia, często stanowią doskonałą alternatywę dla łożysk kulkowych, kiedy te sobie nie radzą. Ponadto nierzadko poleca się łożyska baryłkowe maszynom wielogabarytowym.

Natomiast baryłkowe łożyska wzdłużne marki Timken znajdą zastosowanie w wytłaczarkach, pompach, przeciwerupcyjnych głowicach, podgrzewaczach powietrza czy separatorach. Poleca się je także przekładniom, walcowniom metali czy śrubowym przenośnikom.