Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska baryłkowe TWB

Łożyska baryłkowe TWB

Zaawansowana technologia, innowacyjne rozwiązania, spójne produkty, niezawodność, wytrzymałość – to tylko kilka cech, którymi możemy opisać łożyska baryłkowe TWB!

Jeśli zależy Ci na wydajności i skuteczności, zapewniamy, że łożyska produkowane przez TWB spełnią Twoje oczekiwania! Zanim jednak omówimy przykładowe produkty dostępne w ofercie TWB, warto zacząć od historii samej marki.

TWB – historia marki

Timken Wuxi Bearing Company Ltd to marka, która na rynku pojawiła się stosunkowo niedawno – w porównaniu z innymi firmami zajmującymi się produkowaniem łożysk. Koncern założono w 1996 roku. Za jej dominującą część uznaje się oczywiście markę znaną jako Timken Company. Od samego początku zajęto się produkcją łożysk walcowych, baryłkowych, kulkowych, igiełkowych oraz ślizgowych. Dzięki precyzji wykonania oraz stosowania wysokiej jakości materiałów, produkty TWB cieszą się ogromną popularnością wśród wymagających klientów. Nie należą do najtańszych rozwiązań, ale warto w nie zainwestować, jeśli szukamy łożyska wydajnego i trwałego, które będzie narażone na trudne warunki pracy i otoczenia. Bez względu na to, czy szukasz komponentu dla branży przemysłowej, czy motoryzacyjnej, gwarantujemy, że w każdym przypadku znajdziesz optymalne i skuteczne rozwiązanie dla siebie.

Łożyska firmy TWB

Łożyska firmy TWB przystosowane są do pracy w górnictwie, hutnictwie, branży rolniczej, papierniczej, budowlanej czy włókienniczej. W ofercie dostępne są także łożyska, które świetnie sprawdzą się w przemyśle motoryzacyjnym. Tak rozbudowany asortyment sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie najbardziej dopasowany komponent do swoich potrzeb i wymagań aplikacji, w której planuje go zamontować.

Dostępne są zarówno łożyska kulkowe w różnych wariantach, jak i inne modele toczne, w tym walcowe, igiełkowe czy baryłkowe. Odznaczają się wysoką jakością, precyzją wykonania i świetnymi parametrami pracy. Ponadto asortyment obejmuje łożyska odporne na ekstremalne warunki, takie jak wysokie temperatury, korozyjne środowisko czy wilgoć. Jeśli komponent, którego szukasz, będzie musiał pracować w trudniejszym otoczeniu, pamiętaj, by dokładnie przeanalizować jego własności.

Wśród wszystkich produktów dostępnych w ofercie, na specjalną uwagę zasługują łożyska baryłkowe odznaczające się ulepszoną konstrukcją. Wyposażone zostały między innymi w symetryczne rolki, a kontakt linii pomiędzy bieżnią a rolką został nieco zmodyfikowany, co z kolei pozytywnie wpłynęło na możliwości łożyska i umożliwiło przyjmowanie jeszcze większych obciążeń. Modele baryłkowe dostępne są z koszykami stalowymi lub mosiężnymi obrabianymi. Same łożyska baryłkowe charakteryzują się wysoką precyzją, doskonałą sztywnością promieniową i są odporne na uderzenia. Ponadto gwarantują lepszą nośność dla obciążeń poprzecznych lub poprzeczno-wzdłużnych.

Jeśli nie jesteś pewny, czy łożyska baryłkowe TWB sprawdzą się w Twojej aplikacji, koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami! Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie.