Łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne oferowane przez INA FAG są świetną propozycją między innymi dla branży mechanicznej. Charakteryzują się dwukierunkową precyzją i wysoką jakością. Czym jeszcze wyróżniają się łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne INA FAG? W jakich wykonaniach można znaleźć je w ofercie producenta? Szczegóły w poniższym wpisie.

 

  1. Łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne INA FAG — krótka charakterystyka
  2. Czym wyróżnia się seria ZARF?
  3. Czym charakteryzują się łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne serii ZARN?
  4. Smarowanie łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych INA FAG

 

Interesują Cię łożyska igielkowo-walcowe wzdłużne? Chcesz kupić niezawodne rozwiązania, ale nie wiesz, jakiej marki produkty wybrać? Już teraz sprawdź łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne INA FAG, które są znane ze swojej doskonałej wydajności oraz precyzji. Zbudowane z pierścienia wewnętrznego, zewnętrznego, promieniowego złożenia igiełkowego oraz złożeń walcowych wzdłużnych komponenty są idealne do przenoszenia zarówno obciążeń poprzecznych, jak i wzdłużnych. Jakie jeszcze zalety mają łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne INA FAG? Podstawowe informacje na temat niniejszych rozwiązań znajdziesz w dzisiejszym artykule. Szczegóły i dane techniczne natomiast dostępne są w katalogu producenta.

 

Łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne INA FAG — krótka charakterystyka

łożyska igiełkowo-walcoweŁożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne od INA FAG wyróżniają się zaawansowaną konstrukcją składającą się z kilku istotnych elementów. Pierścień zewnętrzny precyzyjnie projektowany wyposaża się w bieżnie promieniowe i osiowe, co sprawia, że łożyska te efektywnie przejmują siły zarówno w poprzecznym, jak i wzdłużnym kierunku.

Komponenty składają się z pierścienia zewnętrznego, wewnętrznego i promieniowego złożenia igiełkowego oraz wzdłużnych złożeń walcowych. Taka struktura gwarantuje nie tylko solidność, ale także świetną wydajność w przeróżnych warunkach pracy.

Modele przykręcane i nieprzykręcane: elastyczność w zastosowaniach

Dostępność łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych w wersji przykręcanej oraz nieprzykręcanej czyni te produkty niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem. Poza klasycznymi modelami w ofercie dostępne są także warianty z szerokim pierścieniem wewnętrznym.

Temperatura pracy łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych

Łożyska te przystosowano do pracy w szerokim zakresie temperatur, od -30°C do +120°C, co sprawia, że są uniwersalnym rozwiązaniem w różnych warunkach środowiskowych.

 

Czym wyróżnia się seria ZARF?

Seria ZARF obejmuje łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne przykręcane. To modele wyróżniające się między innymi otworami w pierścieniu zewnętrznym, które umożliwiają bezpośrednie przykręcenie łożysk do współpracującego elementu. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminuje się konieczność wykorzystywania dodatkowej pokrywy. Precyzyjna łożyskowa nakrętka gwarantuje bezluzowe napięcie w osiowym kierunku. Zapewnia także stabilność oraz trwałość w działaniu.

Uszczelnienie DRS

W celu uproszczenia konstrukcji oraz zabezpieczenia łożysk przed niekorzystnymi zewnętrznymi warunkami producenci polecają zastosować uszczelnienie DRS. Taki zespół uszczelniający osiuje się na zewnętrznym pierścieniu. Uszczelnienie DRS zapewnia skuteczną ochronę komponentu od zewnątrz.

Seria ZARF..-L — łożyska przykręcane z szerokim wewnętrznym pierścieniem

Seria ZARF..-L wyróżnia się szerokim pierścieniem wewnętrznym. Takie rozwiązanie wykorzystuje się, gdy konieczne jest dodatkowe podparcie wzdłużne wewnętrznego pierścienia. Sprawdzi się również wtedy, gdy nie ma możliwości uszczelnienia łożyskowego zespołu na zewnętrznej powierzchni standardowego pierścienia wewnętrznego.

Seria ciężka ZARF..-L

Gama ZARF..-L dostępna jest także w ciężkiej wersji. Przy zachowaniu tej samej średnicy wału, łożyska tego rodzaju wyróżniają się większym przekrojem, a to z kolei zwiększa parametr związany z nośnością. To idealne rozwiązanie dla aplikacji, dla których kluczowa jest wysoka nośność i duża wytrzymałość.

 

Czym charakteryzują się łożyska igiełkowo-walcowe wzdłużne serii ZARN?

Seria ZARN łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych od INA FAG to wyjątkowe rozwiązanie dla sytuacji, w których preferuje się nieprzykręcany montaż. Montowane w otworze w oprawie łożyska w takim wykonaniu oferują elastyczność oraz dostosowują się bez problemu do różnorodnych wymagań konstrukcyjnych. Pierścień zewnętrzny w komponentach serii ZARN mocuje się za pośrednictwem pokrywy, co stanowi solidne rozwiązanie. Dzięki temu montaż produktów w tym wykonaniu jest bardzo prosty i właściwie niezawodny. Eliminuje to także konieczność stosowania bardziej zaawansowanych technik montażowych czy narzędzi, a to z kolei przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i zasobów.

Seria ZARN..-L — modele z szerokim pierścieniem wewnętrznym

Unikalną cechą łożysk ZARN..-L jest szeroki pierścień wewnętrzny. Takie komponenty sprawdzą się świetnie tam, gdzie konieczne jest dodatkowe podparcie wewnętrznego pierścieniach.

 

Smarowanie łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych INA FAG

Smarowanie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu długotrwałej wydajności łożysk igiełkowo-walcowych INA FAG. Dostępne otwory umożliwiają skuteczne dosmarowywanie, co pozwala jednocześnie na utrzymanie odpowiednich warunków pracy. To ważne, szczególnie w warunkach intensywnego użytkowania, gdzie wymagana jest ciągła wymiana środka smarnego w celu zagwarantowania maksymalnej trwałości oraz efektywności łożysk tocznych.

W przypadku łożysk igiełkowo-walcowych wzdłużnych INA FAG zaleca się stosować olejowe smarowanie, aby osiągnąć efektywną wymianę smaru. Olejowe smarowanie nie tylko skutecznie poprawia efektywność pracy komponentów, ale wydłuża także żywotność. Ten rodzaj smarowania jest szczególnie polecany tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi obciążeniami oraz gdzie istotna jest redukcja tarcia.