Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska kulkowe samonastawne FAG – czy warto?

Łożyska kulkowe samonastawne FAG – czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto kupić łożyska kulkowe samonastawne FAG? Jeśli potrzebujesz niezawodnych i wytrzymałych komponentów, koniecznie sprawdź tak zwaną czarną serię.

  1. Co to jest łożysko kulkowe samonastawne?
  2. Czym wyróżnia się Black Series FAG?
  3. Zastosowanie łożysk kulkowych samonastawnych Black Series

Seria Black Series marki FAG obejmuje zespoły łożyskowe wyróżniające się wytrzymałością, niskim tarciem i wydłużoną żywotnością. To rozwiązania z antykorozyjnym pokryciem, które sprawdzą się w surowych warunkach. Jeśli potrzebujesz niezawodnych komponentów samonastawnych, gwarantujemy, że łożyska kulkowe wspomnianej serii spełnią Twoje oczekiwania. Tymczasem zapraszamy na szybki przegląd dostępnych opcji.

Co to jest łożysko kulkowe samonastawne?

Popularne łożyska kulkowe samonastawne charakteryzują się przede wszystkim bardzo prostą konstrukcją. Gwarantują zarówno łatwy montaż, jak i demontaż. Najczęściej wykorzystuje się je w nieskomplikowanych łożyskowaniach. Najpopularniejsze modele to jednorzędowe obustronnie uszczelnione rozwiązania. Ustala się je osiowo na wale, a do cech charakterystycznych zalicza się także kulistą powierzchnię zewnętrzną. Dzięki temu łożysko kulkowe samonastawne wykazuje dużą tolerancję na niewspółosiowości. Ponadto większość komponentów tej grupy nie generuje dużego hałasu. Poziom drgań również jest niski.

Standardowe warianty łożysk kulkowych samonastawnych znajdą zastosowanie szczególnie w maszynach budowlanych, rolniczych i górniczych. Ponadto wykorzystuje się je w branży spożywczej. Łożyska kulkowe samonastawne nierzadko są przystosowane do pracy w niekorzystnych warunkach i trudnym otoczeniu. Uszczelnienie techniczne skutecznie chroni wnętrze rozwiązań samonastawnych przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Czym wyróżnia się Black Series FAG?

Czym wyróżnia się Black Series FAG?W ofercie FAG znajdziesz między innymi łożyska kulkowe samonastawne w wariancie ze wkrętami dociskowymi na pierścieniu wewnętrznym (UC) oraz z tuleją wciąganą (UK). Oba modele mają kulisty pierścień zewnętrzny i obustronne uszczelnienie. W przypadku uszczelnienia stosuje się opcję z wargą uszczelniającą i zewnętrzną tarczą osłonową. Niniejsze produkty zapewniają bardzo łatwy montaż oraz niezakłócony bieg. W połączeniu z żeliwną obudową natomiast łożyska kulkowe samonastawne mają zdolność przejmowania sił poprzecznych i osiowych (średnie i duże obciążenia).

W produktach Black Series stosuje się przeważnie koszyki wykonane z tworzywa sztucznego. Cichy bieg oraz zredukowany moment tarcia udało się uzyskać, dogładzając odpowiednio bieżnie oraz stosując dobrej jakości elementy toczne. Niniejsze rozwiązania skutecznie wyrównują wszelkie błędy statyczne niewspółosiowości wałów. Producent dostarcza łożyska kulkowe samonastawne wstępnie nasmarowane. Na pierścieniach zewnętrznych stosuje się odpowiednie otwory smarowe, co umożliwia bezproblemowe dosmarowywanie.

Przy produktach tej serii należy pamiętać, że zespołów nie można wykorzystywać do przejmowania ruchów o charakterze chybotania czy wahania.

Zastosowanie łożysk kulkowych samonastawnych Black Series

Łożyska kulkowe samonastawne Black Series przeznaczone są przede wszystkim do pracy w branży górniczej, rolniczej i budowlanej. Modele tej serii poleca się także maszynom tekstylnym, papierniczym i wykorzystywanym do obróbki drewna. Sprawdzą się również w przemyśle stalowym, pompach, technice napędów oraz transportu.

Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami kulkowymi samonastawnymi Black Series FAG, koniecznie pobierz katalog FAG i dokładnie sprawdź wszystkie właściwości konkretnych modeli. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz odpowiedni wariat łożyska kulkowego samonastawnego w swojej maszynie lub urządzeniu przemysłowym.