Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska NKE dla branży rolniczej

Łożyska NKE dla branży rolniczej

Jeśli szukasz skutecznego rozwiązania dla swojej maszyny, koniecznie sprawdź łożyska NKE dla branży rolniczej. Są to rozwiązania zaprojektowane z myślą o warunkach pracy i otoczenia, jakie panują we wspomnianym przemyśle.

  1. Łożyska do maszyn rolniczych
  2. Propozycje marki NKE

Do ekstremalnych warunków pracy i otoczenia poleca się przede wszystkim łożyska toczne, które wyprodukowano z myślą o takich aplikacjach. Czyli są to rozwiązania przygotowane na czynniki, które negatywnie wpływają na żywotność i parametry komponentu. Podobnie rzecz wygląda w przypadku maszyn rolniczych. Tu również warto inwestować w łożyska dedykowane branży rolniczej. Dziś przedstawiamy produkty zaproponowane przez markę NKE Bearings.

Łożyska do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze zwykle muszą radzić sobie z trudnymi warunkami pracy i otoczenia. Elementy w nich montowane naraża się na zanieczyszczenia, nierzadko wysoki poziom wilgotności, kurz, korozję czy uderzenia. Ponadto zwykle wymaga się wykorzystywania łożysk odznaczających się bardzo dobrą odpornością na ekstremalne temperatury. W takiej sytuacji warto inwestować w komponenty przygotowane na takie ewentualności. Niestety tanie łożyska kulkowe i inne modele, również z niższej półki szybciej się zużyją lub ulegną awarii i tym samym znacząco podniosą koszty eksploatacyjne, narażając firmę na nieplanowane przestoje. W maszynach rolniczych najczęściej wykorzystuje się łożyska kulkowe w wariancie zwykłym i skośnym, zespoły łożyskowe, a także rozwiązania stożkowe i walcowe. I takie warianty znajdziesz również w ofercie marki NKE Bearings.

Propozycje marki NKE

Poniżej przedstawiamy wszystkie modele łożysk i zespołów łożyskowych, które doskonale sprawdzą się w maszynach rolniczych.

Łożyska walcowe NKE

W ofercie NKE łożyska walcowe dostępne są w wersji jednorzędowej i dwurzędowej. Modele jednorzędowe mają zwykle oznaczenia N, NJ, NUP i NU, dwurzędowe – NN oraz NNU. Również w przypadku koszyków możesz zainwestować w rozwiązania wykonane z mosiądzu lub poliamidu. Łożyska te doskonale sprawdzą się przy dużych promieniowych obciążeniach i równie dużych prędkościach. Zapewniają prosty montaż, ponieważ oba pierścienie można zainstalować oddzielnie. Jeśli szukasz rozwiązania gwarantującego jeszcze lepszą nośność, sprawdź modele w wersji pełnowałeczkowej.

Łożysko kulkowe zwykłe

Standardowe łożysko kulkowe w wersji zwykłej znajdzie zastosowanie w wielu maszynach przemysłowych. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie będzie miał do czynienia z bardzo dużymi prędkościami obrotowymi. Model ten przeznaczony jest między innymi do przenoszenia średnich obciążeń zarówno wzdłużnych, jak i promieniowych w jednym lub w dwóch kierunkach. Poza wspomnianymi maszynami rolniczymi łożyska kulkowe zwykle NKE znajdą zastosowanie także w pompach, przekładniach przemysłowych, silnikach elektrycznych i innych maszynach przemysłowych. Komponenty są dostępne w różnych wariantach, w tym dotyczących także luzu i tolerancji związanych z eksploatacyjnymi warunkami.

Łożyska kulkowe skośne NKE

Modele skośne są dostępne w wariancie jednorzędowym lub dwurzędowym. Mają zdolność przenoszenia zarówno obciążeń promieniowych, jak i wzdłużnych. Są świetną opcją do aplikacji, w których mają do czynienia z wysokimi prędkościami obrotowymi. Ponadto w ofercie NKE znajdziesz je zarówno w wersji otwartej, jak i uszczelnionej. Odznaczają się między innymi optymalną sztywnością. Zastosowanie znajdą między innymi w maszynach rolniczych, przekładniach redukcyjnych i pompach.

Łożysko stożkowe

Rozkładane łożysko promieniowe, czyli jednorzędowy model stożkowy przenosi wysokie obciążenia wzdłużne w jednym kierunku i promieniowe oraz momenty wywracające. W wersji sparowanej sprawdzają się do przenoszenia obciążeń osiowych w obu kierunkach. Modele te znajdą zastosowanie w pompach, przekładniach oraz sprężarkach.