Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska NKE do przekładni

Szukasz łożysk do przekładni? Potrzebujesz niezawodnych rozwiązań, wyróżniających się długim okresem eksploatacyjnym? Interesują Cię jedynie sprawdzone komponenty? Sprawdź łożyska NKE! W ofercie znajdziesz produkty, które doskonale sprawdzają się w przekładniach przemysłowych.

  1. Łożyska kulkowe do przekładni
  2. Łożyska wałeczkowe marki NKE

Marka NKE produkuje łożyska w standardowych i specjalnych wariantach. Oferta obejmuje rozwiązania, które znajdą zastosowanie w każdej gałęzi przemysłowej. Jeśli na przykład interesują Cię łożyska NKE do przekładni, gwarantujemy, że w asortymencie znajdziesz najlepszą opcję dla siebie. W niniejszym artykule omówimy komponenty, które znajdą zastosowanie właśnie w tego rodzaju aplikacji.

Łożyska kulkowe do przekładni

Łożyska kulkowe do przekładniZ oferty marki NKE dla przekładni poleca się między innymi łożyska kulkowe w wersji zwykłej oraz skośnej. Te pierwsze to uniwersalnej rozwiązania, najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane w każdej gałęzi przemysłowej. Zostały zaprojektowane tak, by świetnie sprawdzać się przy bardzo dużych prędkościach obrotowych. Ponadto mają zdolność przenoszenia średnich obciążeń poprzecznych i wzdłużnych w jednym lub w dwóch kierunkach. W asortymencie znajdziesz je w wielu wariantach, również w różnych wersjach związanych z uszczelnieniami technicznymi czy środkami smarnymi. Dzięki tej różnorodności każdy zainteresowany klient jest w stanie dobrać najbardziej dopasowane łożysko kulkowe do swojej aplikacji. Komponenty te produkuje się także w różnych klasach promieniowego luzu oraz tolerancjach. To wszystko sprawia, że zwykłe łożyska kulkowe NKE można zastosować właściwie w każdych warunkach eksploatacyjnych.

Poza wspomnianą przekładnią przemysłową kulkowe łożyska NKE zwykłe poleca się silnikom elektrycznym, pompom czy maszynom rolniczym.

Kulkowe łożyska skośne to komponenty, które przenoszą zarówno obciążenia promieniowe, jak i osiowe. Świetnie radzą sobie z dużymi prędkościami obrotowymi i produkuje się je w jednorzędowej lub dwurzędowej wersji. W ofercie znajdziesz łożyska skośne otwarte lub uszczelnione. Do zalet rozwiązań tego rodzaju zalicza się przede wszystkim wysoką sztywność. Jednorzędowe modele poza przekładnią znajdą zastosowanie także w obrabiarkach, maszynach tekstylnych, elektrycznych, sprężarkach, pompach, dmuchawach czy wentylatorach.

Łożyska wałeczkowe marki NKE

Z wałeczkowych komponentów dla przekładni przemysłowej poleca się łożyska walcowe, baryłkowe i stożkowe w standardowym wykonaniu. W przypadku modeli walcowych marka NKE dostarcza jednorzędowe lub dwurzędowe rozwiązania, wyposażane w koszyki wykonane z poliamidu lub mosiądzu. Poleca się je aplikacjom, w których występują bardzo duże obciążenia poprzeczne oraz równie wysokie prędkości obrotowe. Poza przekładnią znajdą zastosowanie w prasach mechanicznych, sprężarkach, pompach, w silnikach trakcyjnych czy elektrycznych.

Zaletą łożysk baryłkowych NKE jest skuteczność w kompensowaniu niewspółosiowości. To dobre rozwiązanie dla aplikacji, w których występują duże obciążenia promieniowe i jednocześnie małe lub średnie prędkości obrotowe. W ofercie komponenty te dostępne są w wersji dwurzędowej. Poza przekładnią można zamontować je w walcarkach, maszynach ciężkich czy wstrząsowych przesiewaczach.

Łożyska stożkowe NKE to przede wszystkim jednorzędowe rozkładane komponenty, które sprawdzą się przy ogromnych obciążeniach poprzecznych i wzdłużnych. Mają zdolność przenoszenia momentów wywracających. W zintegrowanej serii IKOS, która obejmuje zamknięte rozwiązania, znajdziesz łożyska stożkowe nierozkładane. Modele te wyróżniają się wysoką nośnością wzdłużną oraz promieniową i mogą pracować w temperaturze od -25 do 140 stopni Celsjusza. Poza przekładnią znajdą zastosowanie w przenośnikach czy standardowych urządzeniach przemysłowych.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółowych informacji na temat wspomnianych produktów, ściągnij katalog łożysk ze strony producenta. W przypadku problemów ze znalezieniem optymalnego rozwiązania skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy najlepsze łożysko toczne dla Twojej przekładni.