Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska NTN – japońska jakość

Łożyska NTN - japońska jakość

Szukasz skutecznych i wytrzymałych łożysk? Zastanawiasz się, którego producenta wybrać? Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości, koniecznie sprawdź łożyska NTN!

  1. Historia firmy NTN
  2. Łożyska NTN katalog
  3. Łożyska NTN – zastosowanie

Asortyment z łożyskami marki NTN jest tak rozbudowany, że każdy klient znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swojej firmy. Bez względu na to, czy potrzebujesz komponentu do sektora przemysłowego, czy motoryzacyjnego, zapewniamy, że łożyska NTN katalog obejmuje szeroką gamę trwałych i skutecznych modeli, przystosowanych do różnych aplikacji i również różnych warunków pracy oraz otoczenia. Jeśli masz problemy z wyborem odpowiedniego produktu, skontaktuj się z naszymi specjalistami z Działu Obsługi Klienta.

Historia firmy NTN

NTN rozpoczęła swoją działalność ponad 100 lat temu. Dokładnie w 1918 roku powstały pierwsze łożyska kulkowe przez duet składający się z inżyniera Jiro Nishizono oraz inwestora Naboru Niwa. Przez kolejne 30 lat regularnie poszerzali swoją działalność, projektując i produkując łożyska wysokiej jakości, co sprawiło, że w 1954 roku firma otrzymała nagrodę Deming Prize. Po tym sukcesie rozszerzono działalność marki na szerszą skalę. Powstawały nowe fabryki, zaczęto sprzedawać łożyska poza granicami Azji – w Europie. Poszerzono także ofertę, dodając do asortymentu łożyska cylindryczne, stożkowe oraz wałeczkowe. Po Europie następne fabryki pojawiły się także w Ameryce Północnej. Dziś NTN ma ponad 50 takich miejsc na całym świecie.

Łożyska NTN katalog

Na stronach producentów oraz dystrybutorów dostępny jest łożyska ntn katalog, obejmujący wszystkie produkty, dostępne aktualnie w ofercie. Warto ściągnąć plik, ponieważ opisy zawierają najważniejsze informacje dotyczące konkretnych wariantów. Bez własności i parametrów łożysk nie sposób wybrać optymalnego rozwiązania. Oczywiście, jeśli masz niewielką wiedzę na ten temat, również możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Jako dystrybutor łożysk NTN dysponujemy rozbudowaną ofertą komponentów tej marki. U nas znajdziesz między innymi łożyska kulkowe, walcowe, stożkowe oraz igiełkowe. Bez względu na to, jaki model wybierzesz, gwarantujemy, że otrzymasz sprawdzony produkt, wytrzymały i niezawodny, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach – jeśli tylko zostanie odpowiednio do nich dobrany.

Czy warto inwestować w łożyska NTN?

Generalnie łożyska NTN opinie mają bardzo dobre wśród naszych klientów. Dlatego często polecamy je również tym, którzy szukają łożysk ogólnie – nie mając konkretnych wymagań, jeśli chodzi o producenta.

Łożyska NTN – zastosowanie

W przypadku zastosowania łożyska NTN sprawdzą się zarówno w sektorze przemysłowym, jak i motoryzacyjnym. Marce nie tylko zależy na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, produkowanie zaawansowanych technologicznie komponentów, ale również na tym by asortyment był jak najbardziej ekologiczny.

Nie ma konkretnych wyznaczników, jeśli chodzi o zastosowanie łożysk NTN, ponieważ są to produkty standardowe, które wykorzystuje się zarówno w klasycznych aplikacjach, jak i zaawansowanych maszynach. Należy mieć jednak na uwadze parametry komponentów i na tej podstawie dopasować odpowiedni model do danego miejsca. Zatem łożyska NTN można z powodzeniem zamontować zarówno w branży górniczej, jak i w kolejnictwie, kamieniołomach czy metalurgii. Znajdą zastosowanie również w generatorach, silnkach elektrycznych, ale i w mniej wymagających i prostszych aplikacjach, na przykład w przemyśle budowlanym.