Łożyska Rollway – oferta hurtowni łożysk

Łożyska Rollway - oferta hurtowni łożysk

Rollway to synonim niekonwencjonalności i wysokiej precyzji. Jeśli interesują Cię specjalistyczne rozwiązania – między innymi łożyska walcowe czy baryłkowe – to gwarantujemy, że wśród komponentów Rollway znajdziesz optymalny mechanizm, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

  1. Historia marki Rollway
  2. Katalog łożysk tocznych

Rollway to więcej niż 100 lat doświadczenia. Rollway to marka, która od samego początku stawia na innowacje i realizację projektów, mających rozwiązać problemy, z którymi mają do czynienia wszystkie branże przemysłowe. Liczy się jakość, wydajność i wytrzymałość. I takie właśnie są łożyska kulkowe Rollway i inne modele.

Historia marki Rollway

Historia marki Rollway rozpoczyna się w 1908 roku. To właśnie wtedy wóz tramwajowy po raz pierwszy przejechał linię Syracuse Rapid Transit, wykorzystując między innymi łożyska wspomnianej firmy. Na początku XX wieku Railway Roller Bearing Company – tak pierwotnie nazywała się marka – produkowała mechanizmy do ogólnego zastosowania, z myślą o maszynach i urządzeniach pracujących w celulozowniach, stalowniach i w branży papierniczej. W międzyczasie rozpoczęto produkcję łożysk tocznych cylindrycznych.

W 1923 roku Railway Roller Bearing Company zamieniło swoją nazwę na Rollway Roller Bearing Company. Poszerzono ofertę o rozwiązania dla branży samochodowej. Przez cały czas oczywiście marka dbała o to, by projektowane łożyska spełniały wymagania stawiane przez inne branże przemysłowe – w tym rolnictwo, górnictwo, budownictwo czy huty. W 2015 roku Rollway oraz siedem innych firm zostało przejętych przez markę Beloit.

Kiedyś łożyska toczne produkowane były tylko i wyłącznie w Syracuse w stanie Nowy Jork. Dziś tworzy się je na całym świecie. To świadczy o sukcesie i popularności marki.

Katalog lożysk tocznych

Katalog łożysk tocznych Rollway obejmuje szeroką gamę komponentów. Marka dysponuje zarówno łożyskami kulkowymi, jak i baryłkowymi, stożkowymi, w tym również warianty wzdłużne czy poprzeczne. Wieloletnie doświadczenie oraz ogromna wiedza sprawia, że dostarczane przez Rollway łożyska toczne odznaczają się niezawodnością, trwałością i są idealnie dostosowywane do konkretnych aplikacji.

Na uwagę zasługują szczególnie łożyska baryłkowe, w których zastosowano eliptyczny obszar styku. Dzięki temu doskonale sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z niewspółosiowością dynamiczną oraz statyczną. W modelach stożkowych promieniowych natomiast linia styku między elementami tocznymi a bieżnią sprawia, że komponent równomiernie rozkłada obciążenia na obszar większy i tym samym ma zdolność przyjmowania równie większych obciążeń.

Jeśli interesują Cię łożyska Rollway, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Wspólnie wybierzemy odpowiedni mechanizm, dostosowany do Twoich oczekiwań oraz wymagań danej aplikacji.

 

+48 71 341 69 75