Skip to content

WsteczDo góryŁożyska toczne

łożysko-toczne

Zbiór elementów konstrukcyjnych tworzących łożysko ma za zadanie podtrzymywanie obracających się elementów maszyn.

Pozwala to zapewnić możliwie najmniejsze tarcie oraz przenieść obciążenia na podłoże. Porządne i dobrze dobrane łożyska charakteryzują się stabilną pracą, odpornością na zużycie i małymi oporami ruchu.

Chociaż patrząc na dzisiejsze maszyny, w których wykorzystywane są łożyska trudno w to uwierzyć, to wynalazek ten liczy sobie ponad dwa tysiące lat. Prawdopodobnie łożysko zostało wynalezione już w IV w. p.n.e. przez greckiego inżyniera Diadena.

W łożyskach tocznych za ruch odpowiadają elementy toczne (na przykład kulki – łożyska kulkowe; igiełki – łożyska igiełkowe), które znajdują się pomiędzy pierścieniami łożyska.

Do najpopularniejszych producentów łożysk zalicza się firmy FAG, SKF, Nachi i Timken. Łożyska tych oraz wielu innych producentów znajdą Państwo w naszej stałej ofercie. Nasz sklep z łożyskami działa przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu, ale realizujemy również zamówienia drogą wysyłkową.


Tagi:

Dołącz do nas

Grupa Sped

Fachowy i doceniany przez Klientów Zebra serwis świadczony przez wchodzący w skład naszej Grupy dział Sped-ID.

Oficjalna strona Grupy Sped

Rozbudowana produkcja z siedzibą we Wrocławiu oferująca wysokiej jakości etykiety kolorowe oraz inne wykorzystywane w autoid.

Jako doskonale wyposażona hurtownia oferujemy również sprzęgła kłowe prosto od producenta w bardzo przystępnych cenach.

Katalog produktów

katalog-sped-wroclaw