23 odsłon

Łożyska walcowe NKE Bearings

Łożyska walcowe NKE Bearings

Łożyska walcowe NKE Bearings to rozwiązania, które poleca się szczególnie mocno wymagającym aplikacjom. W jakich wariantach produkuje się modele walcowe? Gdzie dokładnie znajdą zastosowanie? Zapraszamy do lektury!

  1. Czym wyróżniają się jednorzędowe łożyska walcowe NKE Bearings
  2. Łożyska walcowe wzdłużne NKE Bearings

NKE Bearings to stosunkowo młoda austriacka firma, produkująca łożyska toczne. Marka od zawsze stawia na jakość oraz stale rozwija swoje produkty, odpowiadając na wciąż zmieniające się potrzeby klientów. Jeśli zależy Ci na sprawdzonym łożysku tocznym, koniecznie sprawdź katalog NKE już teraz. W niniejszym artykule natomiast omawiamy łożyska walcowe poprzeczne oraz w wariancie wzdłużnym.

Czym wyróżniają się jednorzędowe łożyska walcowe NKE Bearings

Marka NKE Bearings produkuje łożyska walcowe z myślą o wysokich wymaganiach maszyn i równie dużych oczekiwaniach swoich klientów. Wykorzystanie specjalnej technologii pozwoliło na stworzenie rozwiązań wyróżniających się następującymi cechami:

  • doskonała niezawodność działania,
  • wytrzymałość i trwałość,
  • maksymalna opłacalność.

Walcowe komponenty świetnie sprawdzą się w standardowych oraz ekstremalnych warunkach pracy. Najczęściej wykorzystuje się modele tego rodzaju w pompach, kompresorach, silnikach elektrycznych czy skrzyniach biegów. Zagwarantują wydajną i bezawaryjną pracę również silnikom trakcyjnym wykorzystywanym w pojazdach szynowych, w prasach mechanicznych czy stalowniach.

W ofercie znajdziesz łożyska walcowe jednorzędowe typu N, NJ, NU, NUP oraz dwurzędowe – NN i NNU.

Na tle konkurencyjnych produktów standardowe łożysko walcowe NKE Bearings wyróżnia się czystą stalą łożyskową, co skutecznie wydłuża żywotność komponentów. Dzięki zoptymalizowaniu geometrii bieżni oraz elementów tocznych udało się skutecznie zwiększyć nośność. Odpowiednie wykończenie powierzchni wspomnianych bieżni doskonale poprawiło tarcie, zmniejszając jego poziom, a także obniżyło temperaturę pracy. Produkty te równie lepiej radzą sobie z kompensacją niewspółosiowości. Właściwość tę udało się poprawić, modyfikując między innymi geometrię styku. W łożyskach typu NJ oraz NUP ulepszono konstrukcję kołnierzy. Dzięki temu wspomniane modele mogą przyjmować większe osiowe obciążenia.

W przypadku koszyków w komponentach walcowych stosuje się rozwiązania mosiężne (M6 i MA6) lub elementy wykonane z poliamidu. Jeśli zależy Ci na większej nośności w poprzecznym kierunku, sprawdź warianty pełnowałeczkowe.

Łożyska walcowe wzdłużne NKE Bearings

Łożyska walcowe wzdłużne NKE BearingsW praktyce walcowe łożyska wzdłużne to nierzadko doskonałe rozwiązania dla układów, w których inne rozwiązania nie sprawdzają się ze względu na swoją niewystarczającą nośność. Modele te – jak sama nazwa wskazuje – to komponenty, które przenoszą siły wzdłużne. W większości przypadków są nieczułe na obciążenia udarowe, ale w żadnym przypadku nie mają zdolności przyjmowania sił poprzecznych. Do zalet zalicza się wysoką sztywność oraz fakt, że nie zajmują dużo miejsca w osiowym kierunku.

Wzdłużne łożyska walcowe dzieli się przede wszystkim na jedno- oraz dwukierunkowe rozwiązania. Jednokierunkowe modele przenoszą obciążenia wzdłużne w jednym kierunku, dwukierunkowe – w dwóch.

W ofercie NKE Bearings znajdziesz przede wszystkim walcowe łożyska wzdłużne działające jednostronnie. Są to produkty przygotowane do pracy w aplikacjach, w których występują duże obciążenia wzdłużne oraz średnie prędkości obrotowe. Komponenty tego rodzaju poleca się szczególnie do stosowania we wtryskarkach oraz prasach.

Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, polecamy ściągnąć katalog łożysk interesującej Cię marki. Następnie należy sprawdzić wszystkie dane techniczne i na tej podstawie zdecydować, który wariant komponentu będzie optymalnym dla nas rozwiązaniem. Jeśli dobór łożysk sprawia Ci problemy, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

 

+48 71 341 69 75