Montaż i konserwacja pasów klinowych

13 września 2012

Poniżej prezentujemy kilka przydatnych porad, dzięki którym pasy klinowe będą pracowały zgodnie z deklaracjami producentów.

Montaż pasów

W celu uniknięcia uszkodzeń oraz zapewnienia jak najdłuższego okresu działania, do montażu pasów klinowych nie powinno się używać narzędzi, takich jak śrubokręty i obcęgi.

Naciągnięcie pasa

Po założeniu pasów należy wykonać pomiary naprężenia wstępnego, do czego spokojnie można wykorzystać przyrząd Optibelt TT 3 lub inne mierniki z naszej oferty. Następnie, po uruchomieniu urządzenia, trzeba odczekać od 30 do 40 minut i wykonać drugi pomiar. Jeżeli będzie to konieczne, należy poprawić ich naciąg.

Pasy, które pracowały przez dłuższy okres czasu, powinny najpierw zostać całkowicie zluzowane. Dopiero wtedy można przystąpić do ich ponownego naciągnięcia.

Kontrolowanie stanu pasów

Wszystkie napędy powinny być regularnie kontrolowane, najlepiej co 3 miesiące (częstotliwość zależy przede wszystkim od tego, w jakim stopniu są eksploatowane).

Kontrolowanie stanu pasów i kół pasowych na pewno będzie łatwiejsze, jeżeli będą Państwo korzystać z dostępnych w naszej ofercie urządzeń.

WsteczDo góry

+48 71 341 69 75