460 odsłon

Niemieckie łożyska INA

Niemieckie łożyska INA

Nasz rodzimy rynek jest bardzo obfity, jeśli chodzi o łożyska. Ogromna ilość różnych producentów zwykle sprawia trudności podczas wyboru. Jeśli poszukujesz trwałych komponentów, szczególnie do branży motoryzacyjnej, gwarantujemy, że niemieckie łożyska INA spełnią Twoje oczekiwania!

  1. Krótka historia marki INA
  2. Niemieckie łożyska – oferta

Oferta marki INA obejmuje zarówno tanie łożyska, jak i nieco droższe warianty. W obu przypadkach otrzymasz produkt kompletny i sprawdzony. Zalecamy jednak, by do ekstremalnych warunków i trudniejszych aplikacji wykorzystywać łożyska ze średniej lub wyższej półki.

Krótka historia marki INA

Początek histori marki INA datowany jest na lata 40. Dokładnie w 1946 roku Georg Schaeffler otworzył firmę ze swoim bratem. Trzy lata później zaprojektowano złożenia igiełkowe, a w 1952 roku łożyska INA zostały wykorzystane w samochodzie Volkswagen Garbus. Te sukcesy sprawiły, że niemiecka marka zaczęła być dostrzegana na rynku – nie tylko rodzimym.

Dziś INA w połączeniu z marką FAG stanowią Schaeffler Group. W takiej postaci na przestrzeni lat grupa stała się liderem. Zajmują się produkcją łożysk tocznych, przegubowych oraz ślizgowych, a także części używanych w technice liniowej, w tym również rolek napinacza, napinaczy klinowego paska oraz popychaczy zaworów. Oferta Schaeffler Group obejmuje także szeroką gamę akcesoriów i usług.

Asortyment INA znajdzie zastosowanie przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, a dokładniej w skrzyniach biegów czy silnikach. Ponadto produkty często wykorzystywane są także w przemyśle – również w przemyśle ciężkim. Łożyska i inne komponenty z powodzeniem montuje się w maszynach i napędach, a także w kolejnictwie.

Niemieckie łożyska – oferta

Oferta marki INA jest bardzo rozbudowana. Najpopularniejsze produkty niemieckiej marki, które są często wybierane przez naszych klientów to łożyska kulkowe, łożyska igiełkowe i łożyska walcowe. Dysponujemy także różnego rodzaju zespołami łożyskowymi, które są komponentami już gotowymi do zabudowy. Stanowią świetne rozwiązanie dla mocno zapylonych miejsc, ponieważ oprawy są doskonałym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami i ciałami obcymi.

Oprócz łożysk oferta marki INA obejmuje również wszelkiego rodzaju prowadnice, wózki toczne kulkowe, wózki wałeczkowe czy tuleje toczne. Cały asortyment produkowany jest z wysokiej jakości materiałów i dostosowywany do konkretnych aplikacji. Dzięki temu decydując się na odpowiedni komponent, gwarantujemy, że otrzymasz kompletny produkt, który spełni wymagania danej maszyny.

Aby ułatwić poszukiwania, na stronie producenta dostępne są katalogi dzielące produkty również według branż. I tym samym możesz znaleźć katalog ze wszystkimi rozwiązaniami dla przemysłu elektronicznego, rolnictwa czy elektrowni wiatrowych.

 

+48 71 341 69 75