Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Niezawodne łożyska dla maszyn rolniczych

Niezawodne łożyska dla maszyn rolniczych

Interesują Cię niezwodne łożyska dla maszyn rolniczych? Już dziś sprawdź łożyska NSK, zaprojektowane z myślą o układach napędowych maszyn oraz pojazdów rolniczych.

  1. Jakie wymagania stawia branża rolnicza?
  2. Najlepsze łożyska dla maszyn rolniczych

Branża rolnicza nie należy do najłatwiejszych branż. Często maszyny oraz inne urządzenia pracują w trudnym, mocno zanieczyszczonym środowisku. Wymaga to używania nie tylko przystosowanych do ekstremalnych warunków maszyn, ale i podzespołów – w tym także łożysk. Jeśli potrzebujesz sprawdzonych komponentów, gwarantujemy, że łożyska NSK spełnią Twoje oczekiwania!

Jakie wymagania stawia branża rolnicza?

Pracujące w branży rolniczej łożyska toczne nierzadko naraża się na bardzo duże obciążenia i wysokie momenty obrotowe. Dlatego w takiej sytuacji warto kupować przystosowane do tego rodzaju warunków rozwiązania. Poleca się przede wszystkim łożyska toczne gwarantujące niezawodność i wyróżniające się długą żywotnością.

Ponadto często elementy pracujące w maszynach i pojazdach rolniczych naraża się na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego łożyska toczne muszą być odpowiednio zabezpieczone, ponieważ ciała obce nie tylko mogą uszkodzić wnętrze komponentu, ale i zmniejszyć trwałość oraz wydajność środka smarnego.

Dziś przedstawiamy łożyska toczne marki NSK zaprojektowane z myślą o branży rolniczej. Czym wyróżniają się wspomniane rozwiązania na tle konkurencyjnych produktów?

Najlepsze łożyska dla maszyn rolniczych

Najlepsze łożyska dla maszyn rolniczychW ofercie marki NSK znajdziesz specjalną serię łożysk, a mianowicie rozwiązania HR. To komponenty przeznaczone do pracy w aplikacjach, w których występują bardzo duże obciążenia. Gwarantują wydajną i niezawodną pracę we wszystkich układach napędowych, które montuje się w maszynach rolniczych. Na tle konkurencyjnych łożysk niniejsze produkty wyróżniają się dużo większą obciążalnością oraz wydłużoną żywotnością.

Łożyska serii HR wyposaża się w elementy toczne kształtem przypominające stożek, prowadzone na tylnej części pierścienia wewnętrznego. Charakteryzują się nie tylko większym rozmiarem, ale i większą liczbą wałeczków. Dzięki temu niniejsze łożyska stożkowe mają zdolność przejmowania bardzo dużych obciążeń poprzecznych i jednokierunkowych wzdłużnych.

Seria HR obejmuje także popularne łożyska kulkowe w wersji poprzecznej. Okazuje się, że gwarantują one nawet o 19% większą dynamiczną obciążalność i o 68% większą trwałość zmęczeniową.

Poza wspomnianą serią często dla branży rolniczej poleca się wydajne łożyska baryłkowe serii NSKHPS oraz kulkowe wzdłużne HST. Te drugie znajdą zastosowanie głównie w przekładniach hydrostatycznych.

Jesteś zainteresowany produktami wspomnianych serii? Pobierz katalog NSK, zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami i wybierz optymalną opcję dla swojej maszyny rolniczej już dziś!