Jeżeli szukasz odpowiedniego sprzęgła kłowego, powinieneś zainteresować się produktami Rotex i Rotex GS. Cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród profesjonalistów, zajmujących się tym tematem na co dzień. 

Mechanizmy Rotex charakteryzują się niezawodnością połączoną z atrakcyjną ceną. Koniecznie sprawdź już dziś modele, które oferuje sklep ze sprzęgłami!

Sprzęgła kłowe charakteryzują się tym, że moment przenoszony jest na skutek zazębienia się tarcz, które są uzębione czołowo i dociskane sprężyną. Mechanizmy tego rodzaju mogą pracować jako sprzęgła sztywne, przeciążeniowe, jednokierunkowe i rozłączalne. Wszystko zależy od kąta nachylenia zębów względem osi danego wałka.

Dostępne u nas sprzęgła kłowe Rotex charakteryzują się łatwością w montażu, niewielkimi wymiarami, a także wysoką jakością i trwałością. Przystosowane jest do dużego przenoszenia momentu obrotowego. Sprzęgło Rotex jest zwykle odporne na wysokie temperatury. W zależności od modelu mogą pracować w zakresie od -40 do 100/120 stopni Celsjusza. Sprzęgło Rotex GS znajdzie zastosowanie na przykład w napędach obrabiarek. Trzyczęściowe mechanizmy, montowane są osiowo. Doskonale sprawdzą się szczególnie w krytycznych zastosowaniach. Skonstruowane zostały z materiałów, które pozwalają na pracę w miejscach zagrożonych wybuchem. Przystosowane są do przenoszenia dużych momentów obrotowych, mimo swoich niewielkich rozmiarów.

Sprzęgło Poly-Norm to mechanizm elastyczny, który stosuje się tam, gdzie występują małe odległości między danymi wałami. Może pracować w temperaturach od -30 do 80 stopni Celsjusza, chwilowo nawet przy 120 stopniach. Skonstruowane zostały do ogólnego zastosowania. Posiadają zwartą oraz trwałą obudową. Popularny sklep sprzęgła posiada bogatą ofertę sprzęgieł nie tylko kłowych. Poza konkurencyjnymi cenami hurtownia techniczna dysponuje również atrakcyjnymi rabatami, nie tylko dla stałych, ale również i dla nowych klientów.