Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Oprawy do łożysk tocznych – LBC

Oprawy do łożysk tocznych - LBC

Wysokiej jakości oprawy do łożysk tocznych dostępne w ofercie marki LBC! Jeśli szukasz trwałego rozwiązania, koniecznie sprawdź asortyment firmy.

  1. Polski producent opraw – LBC
  2. Oprawy do łożysk tocznych

Łożyska toczne w połączeniu z oprawą stanowią zespół łożyskowy – komponent gotowy do zabudowy i pracy. Oprawy są świetnym dodatkowym zabezpieczeniem, chroniącym łożysko między innymi przed zanieczyszczeniami różnego rodzaju. Zanim jednak przejdziemy do omawiania dostępnych wariantów opraw dla łożysk tocznych marki LBC, pochylmy się na chwilę nad historią firmy.

Polski producent opraw – LBC

LBC to polski producent opraw dedykowanych łożyskom tocznym. Do produkcji wykorzystywana jest innowacyjna metoda, oparta na obróbce za pomocą skrawania w maszynach CNC. Dzięki temu oprawy odznaczają się wysoką jakością wykonania. Oferta w większości obejmuje oprawy do łożysk kulkowych samonastawnych. Dodatkową zaletą dostępnych komponentów jest fakt, że są świetną alternatywą i zamiennikiem dla produktów takich marek jak SKF, NTN czy INA. Na uwagę zasługują również oprawy dzielone stojące rodzaju SNH, traktowane jako zamienniki dawnych opraw serii SN oraz SNA. Cały asortyment projektowany i produkowany jest z pasją. Dlatego decydując się na rozwiązanie marki LBC, będziesz miał pewność, że otrzymasz bardzo dobrej jakości produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Oprawy do łożysk tocznych

Oferta opraw do łożysk tocznych marki LBC jest bardzo szeroka. Obejmuje następujące rozwiązania:

Oprawy stojące

Oprawy stojące dostępne są w kilku seriach. Wersje oznaczone jako SY 5 to komponenty wyprodukowane z szarego żeliwa, wyposażone w dwa otwory, które należy wykorzystać do zamocowania komponentu. Masywne oprawy żeliwne mają również smarowy rowek, który umieszczono w otworze, a także gwintowany otwór (pod smarowniczkę). W przypadku serii SY 5 produkty przejmują takie same obciążenia statyczne oraz dynamiczne, jakie przejmują łożyska, które zostały w nich zamontowane (z reguły łożyska samonastawne).

Jeśli masz ograniczone miejsce, z opraw stojących świetnym rozwiązaniem będą komponenty z serii SYW 5.

Oprawy kołnierzowe

Oprawy kołnierzowe dostępne są w kilku seriach. Najbardziej uniwersalna to ta oznaczona symbolem FY 5. Produkty tej serii wykonane są z szarego żeliwa i mają kwadratowy kołnierz, wyposażony w cztery otwory. Oprawy z serii FL 5 również wyprodukowane są z tych samych materiałów, jednakże różnica tu polega na kształcie kołnierza – w tym przypadku jest on owalny i ma tylko dwa otwory, przeznaczone do mocowania. Mogą być wykorzystywane z łożyskami, które nie mają możliwości dosmarowywania.

Oprawy z serii FC 5 to komponenty również z kołnierzem owalnym, ale w przeciwieństwie do FL 5 mają 4 otwory przeznaczone do mocowania. Stanowią świetne rozwiązanie dla łożysk NTN, w których otwór smarujący został umieszczony od przodu.

Oprawy naciągowe

Oprawy naciągowe z serii TU 2 to komponenty wyprodukowane z szarego żeliwa i dedykowane głównie pasowym oraz łańcuchowym transmisjom. Odznaczają się wysoką kompensacją niewspółosiowości.

Z opraw naciągowych dostępne są również warianty produkowane ze sferoidalnego żeliwa oraz modele z oprawą w kształcie trójkąta. Te drugie oznaczone symbolem F 62 dają takie same możliwości, jak oprawy kwadratowe serii FY, natomiast komponenty z żeliwa sferoidalnego (oznaczone jako SPK) są podobne do produktów TU 2.

Oprawy blaszane

Oprawy blaszane dostępne są w dwóch seriach oznaczonych symbolem P oraz T. Produkty obu kategorii przystosowane są do łożyskowań, w których komponenty nie mają do czynienia z dużym obciążeniami. Oprawy blaszane wyposażone zostały w okrągły kołnierz z dwoma, trzema lub czterema otworami. Dwa otwory dostępne są w produktach serii T, trzy i cztery – w serii P.

Oprawy dzielone SNH

Oprawy dzielone SNH to oprawy stojące, zaprojektowane z myślą o łożyskach baryłkowych lub kulkowych wahliwych. Dzięki tolerancji gniazda na poziomie H 8, łożysko zamontowane w oprawie może swobodnie się przemieszczać. Produkty z serii SNH (SN) wyposażone zostały w dwa otwory wydłużone, przeznaczone do mocowania.

Katalog opraw do łożysk tocznych LBC obejmuje ważne informacje na temat zamienników. Producent udostępnił w nim tabele z nazwami firm zajmujących się produkowaniem łożysk i podał, które oprawy będą przy danym komponencie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli masz problem ze znalezieniem produktu, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wspólnie wybierzemy optymalną oprawę dla Twojego łożyska!