Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Oryginalne prowadnice liniowe HIWIN

Oryginalne prowadnice liniowe HIWIN

Potrzebujesz sprawdzonych prowadnic liniowych? Masz problem z wybraniem producenta? Dziś przedstawiamy popularne prowadnice liniowe Hiwin. Zapraszamy!

  1. Prowadnice liniowe Hiwin
  2. Liniowe prowadnice serii MG
  3. Prowadnice liniowe RG

Oferta Hiwin jest na tyle rozbudowana, że każdy zainteresowany klient znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie. W niniejszym artykule omawiamy kilka popularnych prowadnic, dostępnych w asortymencie wspomnianej marki. Jeśli żaden produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, ściągnij katalog Hiwin i sprawdź również inne serie. W przypadku problemów z dobraniem komponentów skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Prowadnice liniowe Hiwin

Prowadnie marki Hiwin to wysokiej jakości produkty, składające się między innymi z szyn prowadzących wykonanych w profilu gotyckim. To w połączeniu ze stykiem kulek w aż czterech miejscach sprawia, że prowadnice tej firmy są w stanie przenosić ogromne obciążenia i pracować w każdej pozycji. Większość wózków liniowych wyposaża się w specjalne olejowe zasobniki, co umożliwia na bieżące smarowanie bieżni.

Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się prowadnice liniowe serii HG. Składają się one między innymi z wózków w wykonaniu szerokim (HGW) oraz wąskim (HGH). Producent umożliwia zamawianie wspomnianych wózków w wariancie przedłużonym. Rozwiązania tego rodzaju wyróżniają się zdolnością do przenoszenia jeszcze większych obciążeń.

W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka serii prowadnic Hiwin, na które warto zwrócić uwagę.

Liniowe prowadnice serii MG

Liniowe prowadnice serii MGSeria MG obejmuje prowadnice liniowe wąskie (MGN) oraz szerokie (MGW). Niewielkie rozmiary sprawiają, że komponenty tej serii sprawdzą się głównie do przenoszenia małych obciążeń. Styk kulek w czterech miejscach umożliwia przenoszenie momentów w każdym kierunku.

Prowadnicę MG produkuje się z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odpornością na korozję, co z kolei pozwala na wykorzystywanie ich w nieco trudniejszym środowisku. W komponentach MG stosuje się wózki o standardowej długości lub w wariancie przedłużonym. Elementy te dostarcza się z różnymi napięciami wstępnymi – wszystko zależy od naszych potrzeb.

Na obu końcach wózków stosuje się zbiorniki smaru, dzięki czemu szyna ma zapewnione regularne smarowanie odpowiednim środkiem smarnym. Możliwość ta skutecznie spowalnia zużywanie się całego komponentu.

Miniaturowe prowadnice liniowe są doskonałym rozwiązaniem dla urządzeń medycznych, urządzeń wykorzystywanych w branży drzewnej czy – ogólnie – dla małych maszyn przemysłowych.

Prowadnice liniowe RG

W prowadnicach liniowych serii RG stosuje się elementy nośne w kształcie wałków. Dzięki temu produkty tej kategorii mogą przenosić jeszcze większe obciążenia. Ponadto modele RG wyróżniają się równie większą nośnością statyczną i dynamiczną. Do zalet zalicza się także bardzo dużą sztywność.

Niniejsza seria obejmuje prowadnice liniowe w kilku klasach dokładności: N, P, SP oraz UP. N oznacza klasę normalną, P – precyzyjną, SP superprecyzyjną, natomiast UP – ultraprecyzyjną.

Wózki tej serii dostarcza się bez napięcia, z napięciem lub z podwójnym napięciem wstępnym. Produkuje się je w klasycznej długości oraz w wariancie przedłużanym. Dostępne są wózki z kołnierzem, jak i bez. Na elementach tych stosuje się zasobniki oleju, które skutecznie utrzymują środek smarny tam, gdzie pracują wałki.

Seria RG obejmuje prowadnice liniowe, które poleca się przede wszystkim aplikacjom wymagającym wysokiej sztywności oraz równie wysokiej nośności. Najczęściej komponenty te stosuje się w technice transportu czy obrabiarkach CNC.

Więcej informacji, które musisz wziąć pod uwagę, dobierając odpowiednią prowadnicę do warunków pracy, znajdziesz w katalogu producenta. Ściągnij broszurę już teraz i wybierz najbardziej dopasowany komponent dla swojej aplikacji. W przypadku problemów lub dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.