Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Planowanie produkcji dzięki zabezpieczeniu stanów magazynowych

Planowanie produkcji - outsourcing zakupów

Planowanie produkcji to pracochłonny i nieco trudny proces. Dlatego zawsze warto korzystać z rozwiązań, które chociaż częściowo pomogą w ułatwieniu i ulepszeniu tego rodzaju systemów. Jednym z nich jest outsourcing zakupów.

  1. Planowanie produkcji – zabezpieczanie stanów magazynowych
  2. Outsourcing zakupów – redukcja kosztów
  3. Outsourcing – inne zalety
  4. Outsourcing w firmie SPED

Zanim przejdziemy do tematu związanego z outsourcingiem zakupów, na samym wstępie należy zastanowić się, dlaczego planowanie produkcji jest tak istotne. Dziś zajmiemy się jednym z wielu segmentów, z których cały ten proces właściwie się składa – z zabezpieczaniem stanów magazynowych i na tej podstawie wykażemy, dlaczego outsourcing zakupów jest opłacalnym wyborem.

Planowanie produkcji – zabezpieczanie stanów magazynowych

Dla bezpieczeństwa procesu należy regularnie sprawdzać stany magazynowe i śledzić ich zużycie. Dotyczy to każdej firmy, a w gałęziach przemysłowych jest szczególnie ważne. Brak nowych łożysk czy sprzęgieł, znacząco może obniżyć koszty eksploatacyjne, ponieważ w przypadku zużycia się komponentu, firma jest w stanie zareagować natychmiast. W innym przypadku czas przestoju może przeciągnąć się o kilka dni – o ile dany produkt jest dostępny od ręki.

Aby ustrzec się przed podobnymi problemami, warto skorzystać na przykład z outsourcingu zakupów.

Outsourcing zakupów – redukcja kosztów

Każda zainteresowana firma może skorzystać z outsourcing’u zakupów. Daje to gwarancję ciągłości procesów, a także znacząco redukuje koszty związane na przykład z funkcjonowaniem wewnętrznego, odpowiedniego działu zakupów. Jeśli w Twojej firmie nie ma takiego działu, korzystając z outsourcing’u zakupów, zaoszczędzisz pieniądze między innymi na rekrutacji, jak i późniejszym szkoleniu nowych pracowników. Ponadto zewnętrzna firma outsourcingowa ze względu na – chociażby – doświadczony zespół i współprace z dystrybutorami oraz producentami, może osiągać korzystniejsze handlowe warunki. Oprócz redukcji kosztów zarówno administracyjnych, jak i za produkty, nasi klienci zauważyli znacząca poprawę w przypadku zgodności zamówienia względem dostawy.

Outsourcing – inne zalety

Outsourcing zakupów ma również inne zalety. Poza oszczędnością, daje również możliwość nawiązania współpracy z ekspertami. Dostęp do specjalistów jest mniej czasochłonny, niż odpowiednie przygotowanie i przeszkolenie nowych pracowników. Ponadto outsourcer zapewnia ciągłość dostarczanych zamówień. Korzystając z takiej usługi, nie musisz przejmować się, czy dane produkty zostały zakupione i czy otrzymasz je na czas.

Outsourcing w firmie Sped

Odpowiadając na zapotrzebowanie naszych klientów, uruchomiliśmy usługę outsourcingu zakupów, która skutecznie i płynnie działa już od dłuższego czasu. Gwarantujemy zawsze terminową i kompletną dostawę, bez względu na rodzaj i gabaryt dostarczanego asortymentu. Jeśli interesuje Cię tego typu współpraca, koniecznie skontaktuj się z nami.