Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Rolki liniowe Nadella

Rolki liniowe Nadella

Jakie rolki liniowe Nadella wybrać? Wszystko zależy wymagań aplikacji i warunków pracy. Aby dobrać optymalne rozwiązanie, należy poznać właściwości dostępnych produktów.

  1. Co to jest rolka liniowa?
  2. Koncentryczne i mimośrodowe rolki liniowe
  3. Prowadnica rolkowa czy kulkowa?

Dziś przedstawiamy rolki liniowe, które znajdziesz w ofercie wrocławskiej hurtowni technicznej Sped. Nasi klienci najczęściej sięgają po rozwiązania marki Nadella. Produkty odznaczają się wyjątkową jakością i przede wszystkim niezawodnością. Jeśli interesują Cię skuteczne i bezawaryjne rolki liniowe, koniecznie sprawdź dostępne w hurtowni Sped produkty.

Co to jest rolka liniowa?

Standardowa rolka liniowa to nic innego jak rolka prowadząca, która w połączeniu z prowadnicą tworzy system do prowadzenia liniowego. W ofercie popularnej marki Nadella znajdziesz rozwiązania w wykonaniu mimośrodowym oraz koncentrycznym. Taka konstrukcja gwarantuje przede wszystkim stabilny montaż. Dodatkowo produkty wyposaża się w odpowiednie uszczelki, specjalnie zaprojektowane, które skutecznie chronią łożyska przed zanieczyszczeniami oraz wyciekiem smaru.

Wydajne rolki liniowe w połączeniu z odpowiednimi elementami tworzą system, który znajdzie zastosowanie w wielu maszynach. Najczęściej rozwiązanie tego rodzaju wykorzystuje się w urządzeniach do obrabiania ceramiki, kamienia, w maszynach tekstylnych, precyzyjnych i do cięcia gazowego. Ponadto warto zamontować rolki liniowe we wtryskarkach, urządzeniach odlewniczych, pakujących oraz dźwiękochłonnych bramach. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymaga się wysokiej precyzji i niezawodności ruchu.

Koncentryczne i mimośrodowe rolki liniowe

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim koncentryczne oraz mimośrodowe rolki liniowe. Pierwsze rozwiązanie wyróżnia się zredukowanymi oporami toczenia i skuteczną kompensacją niewspółosiowości oraz błędów, które powstały w procesie montażu. Mają zdolność przenoszenia szerokiej gamy obciążeń. Podobnie rzecz wygląda przy mimośrodowych rolkach liniowych. Te jednak lepiej radzą sobie z utrzymaniem na prowadnicy. Równie skutecznie kompensują wszelkie błędy i niewspółosiowości. Sprawdzą się przy różnych typach konstrukcji.

Asortyment obejmuje także modele, w których zastosowano wypukłe boki. Dzięki temu marce Nadella udało się nieco zredukować opory toczenia.

W zależności od systemu w ofercie Nadella znajdziesz rolki prowadzące, toczne, a także krzywkowe. Wszystkie produkty – poza modelami z łożyskami igiełkowymi – posiadają łożyska toczne, wyposażone w odpowiedni i długotrwały środek smarny. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie połączone ze wspomnianym modelem igiełkowym, musisz cyklicznie przeprowadzać proces smarowania.

Zastosowanie systemów liniowych Nadella

W ofercie marki Nadella znajdziesz systemy prowadnic liniowych przystosowanych zarówno do wysokich obciążeń, jak i agresywnego środowiska oraz dużych prędkości. Rozwiązania te sprawdzą się między innymi w przemyśle odlewniczym, w maszynach do produkcji stali, w systemach tłoczenia czy w automatycznych systemach magazynowania. Prowadnice liniowe Nadella poleca się także do maszyn montażowych, elektromedycznych, drukarek, urządzeń do obrabiania drewna czy obrabiarkom. Możliwości jest wiele – wystarczy jedynie wybrać optymalny system. Dzięki temu, że rolki prowadzące produkuje się z łożyskami kulkowymi, stożkowymi lub igiełkowymi, produkty gwarantują bardzo szeroki zakres nośności i możliwości.

Prowadnica rolkowa czy kulkowa?

Różnica między prowadnicą rolką a kulkową jest taka, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia z liniowym kontaktem rolek z bieżnią. Rozwiązanie rolkowe gwarantuje zatem mniejsze odkształcenia, nawet przy tych samych obciążeniach, przy których pracowałaby prowadnica kulkowa. Ponadto większość produktów odznacza się zwykle optymalną sztywnością i świetnie sprawdzają się przy bardzo dużych obciążeniach. W zależności od zastosowania szyny profilowej, system rolkowy ma zdolność do przejmowania sił właściwie we wszystkich kierunkach.