Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła KTR Rigiflex – N A-H

Sprzęgła KTR Rigiflex - N A-H

Szukasz optymalnego sprzęgła, które sprawdzi się w napędzie pompy? Ze względu na bogatą ofertę producenta, nie wiesz, który model spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź sprzęgło KTR Rigiflex.

  1. Dlaczego KTR?
  2. Sprzęgła KTR Rigiflex N A-H
  3. Zastosowanie modelu Rigiflex

Do napędów pomp marka KTR przygotowała specjalne sprzęgła, spełniające wszystkie wymagania, stawiane przez urządzenia tego rodzaju. Sprzęgła są dostosowane w każdym calu, co daje gwarancję płynnej i precyzyjnej pracy. Zanim jednak przejdziemy do omawiania modelu Rigiflex, warto odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto inwestować w asortyment firmy KTR.

Dlaczego KTR

Firma powstała w 1959 roku, co sprawia, że dziś KTR może pochwalić się dużym doświadczeniem i rozeznaniem na rynku sprzęgieł. Od samego początku istnienia pracownicy dążą do tego, aby proponowany przez nich asortyment był wysokiej jakości i spełniał wymagania danych aplikacji. W odpowiedzi na szybko rozwijającą się technologię oraz oczekiwania klientów oferta stale była poszerzana i udoskonalana. Pierwsze sprzęgło, jakie zostało wyprodukowane przez markę KTR to precyzyjny BoWex – model z łukowymi zębami i poliamidową tuleją. Następnie w 1967 roku pojawiło się najbardziej dziś popularne sprzęgło ROTEX – wariant kłowy, skrętnie elastyczne. Od tamtej pory marka KTR zaczęła błyskawicznie piąć się do góry, zyskując coraz większe zainteresowanie ze strony klientów. Dziś bogata oferta marki KTR sprawia, że każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć dopasowane sprzęgło do danej aplikacji.

Sprzęgła KTR Rigiflex N A-H

Sprzęgło KTR Rigiflex N A-H to sprzęgło bezobsługowe, całostalowe i bezluzowe. Ma specjalny łącznik płytkowy i zostało specjalnie zaprojektowane dla napędów pracujących w pompach. Jest to wariant skrętnie sztywny, mający piasty dzielone, które zapewniają łatwy montaż i demontaż. Ponadto do zalet tego rozwiązania można zaliczyć kompaktową budowę. Zakres przenoszonych momentów obrotowych wynosi od 130 do 560000 Nm.

Zastosowanie modelu Rigiflex

Według producenta sprzęgło KTR Rigiflex to model, który zaprojektowano z myślą o wymagających miejscach. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie potrzebna jest precyzja oraz zdolność do kompensacji odchyłek złączonych wałów. Sprzęgło Rigiflex marki KTR znajdzie zastosowanie między innymi w pompach zasilających kotły, w pompach wykorzystywanych w branży chemicznej, petrochemicznej, a także w pompach procesowych czy w napędach sprężarek. Produkt wyprodukowany został z odpowiednich materiałów, które pozwalają na montowanie go w strefach zagrożonych wybuchem – tak zwanych strefach EX.