Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgło do serwonapędów – produkty KTR

Sprzęgło do serwonapędów - produkty KTR

Potrzebujesz niezawodnego sprzęgła do serwonapędów? Sprawdź, na które modele warto zwrócić uwagę! Dziś przedstawiamy najpopularniejsze sprzęgła KTR, dedykowane między innymi wspomnianym serwonapędom.

  1. Sprzęgło RADEX-NC KTR
  2. Sprzęgła TOOLFLEX
  3. Sprzęgło ROTEX GS

Klasyczne serwonapędy są wykorzystywane przede wszystkim w przemysłowej automatyce. Jest to system, który ma za zadanie skutecznie pozycjonować oś według danych właściwości ruchu. Właściwościami tymi nazywamy zarówno prędkość, jak i pozycję oraz przyspieszanie. Typowy serwonapęd składa się między innymi elektrycznego silnika, czujników i sterowników. Układ ten wykorzystuje także odpowiednio dobrane sprzęgła do serwonapędów. Najczęściej są to modele bezluzowe. Poniżej znajdziesz charakterystykę najpopularniejszych produktów do serwonapędów marki KTR.

Sprzęgło RADEX-NC KTR

Bezluzowe i niezawodne sprzęgło KTR serii RADEX-NC to rozwiązanie, odznaczające się wyższą skrętną sztywnością, niż produkty standardowe. Płytkowe łączniki wykonano ze stali nierdzewnej, natomiast piasty z wysokiej jakości aluminium. Jednokardanowe sprzęgło RADEX-NC doskonale radzi sobie z kompensowaniem odchyłek – kątowych i osiowych. Jest to wariant zaprojektowany głównie z myślą o serwonapędach właśnie.

Sprzęgło tej serii może pracować w temperaturze nieprzekraczającej 200 stopni Celsjusza. Dostępny jest w kilku rozmiarach od 5 do 42. Maksymalny moment obrotowy w przypadku tego modelu wynosi 600 Nm.

W przypadku zastosowania sprzęgła RADEX-NC z powodzeniem można montować w bezluzowych, ślimakowych przekładniach, charakteryzujących się małym przełożeniem. Ponadto są przystosowane do pracy w strefach Ex – w miejscach zagrożonych wybuchem.

Sprzęgła TOOLFLEX

Bezluzowe sprzęgło TOOFLEX jest modelem mieszkowym i bezobsługowym. Może pracować w temperaturze otoczenia, która nie przekracza 200 stopni Celsjusza. Temperatura ta jest zależna oczywiście od rozmiaru sprzęgła. Zakres momentów obrotowych wynosi od 0,1 do 600 Nm. Model TOOLFLEX doskonale sprawdzi się również w innych aplikacjach, między innymi w automatyce, technice pakowania czy w napędach obrabiarek. Produkt dostępny jest w kilku wariantach, oznaczonych symbolami S, M, mini, KN, PI, CF czy S-H/M-H.

Popularne i często polecane są szczególnie sprzęgła TOOLFLEX M, wyposażone w 6-cio sekcyjny mieszek. W zależności od rozmiaru, komponent może mieć piastę aluminiową (do wielkości 45) lub stalową (dla rozmiarów 55 oraz 65). Świetnie kompensuje odchyłki kątowe, osiowe i promieniowe. Gwarantuje wysoką skrętną sztywność i odznacza się niskim momentem bezwładności.

Sprzęgło ROTEX GS

Wydajne sprzęgło ROTEX GS marki KTR to świetne rozwiązanie szczególnie dla obrabiarek, układów pozycjonujących czy maszyn drukarskich. Mimo niewielkich gabarytów ma zdolność przenoszenia bardzo dużych momentów obrotowych. Składa się z trzech części, doskonale tłumi drgania i w sposób bezluzowy i precyzyjny przenosi każdy moment obrotowy. Jak każde sprzęgło z asortymentu KTR również i model serii ROTEX GS jest przystosowany do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Doskonale sprawdza się szczególnie w krytycznym zastosowaniu.