Sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX

Sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX

Bogata oferta marki KTR obejmuje sprzęgła przemysłowe w wielu wariantach. W asortymencie znajdziesz między innymi popularne modele kłowe, kołnierzowe czy produkty z zębami łukowymi. Dziś omówimy zyskujące coraz większą popularność sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX.

  1. Sprzęgła mieszkowe
  2. Produkty marki KTR – seria TOOLFLEX

Marka KTR jest bardzo popularna na międzynarodowym rynku. Na wysoką jakość produktów wpływ ma wieloletnie doświadczenie oraz regularny rozwój. Firma na bieżąco odpowiada na aktualne zapotrzebowanie klientów. Każdy zainteresowany zawsze znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie.

Sprzęgła mieszkowe

Standardowe sprzęgła mieszkowe są świetnym rozwiązaniem do aplikacji, które wymagają od komponentów bezluzowości, optymalnej skrętnej sztywności i niewielkiego momentu bezwładności. Najczęściej wykorzystuje się je w stołach indeksujących, enkoderach, systemach pozycjonowania, silnikach krokowych oraz w bezluzowych przekładniach. Sprzęgło mieszkowe świetnie radzi sobie z kompensacją odchyłek osiowych, promieniowych oraz kontowych. Pamiętaj, by przed zakupem sprawdzić w tabeli dopuszczalne odchyłki.

Do zalet rozwiązań marki KTR zalicza się przede wszystkim żywotność. Asortyment obejmuje produkty trwałe i wytrzymałe. Każdy model sprzęgła dostosowywany jest do danych warunków pracy. Dlatego przed zakupem dokładnie przeanalizuj parametry wybranego produktu i następnie porównaj je między innymi z warunkami pracy i otoczenia.

Produkty marki KTR – seria TOOLFLEX

W ofercie marki KTR sprzęgła mieszkowe dostępne są w serii TOOLFLEX. W komponentach tych zastosowano mieszek ze stali nierdzewnej. Jest to rozwiązanie skrętnie sztywne, bezluzowe i bezobsługowe. Doskonale sprawdzi się między innymi w napędach liniowych oraz w serwonapędach. Zakres przenoszonych momentów obrotowych wynosi od 1 do 600 Nm. Sprzęgło dostępne jest z piastami zaciskowymi wyposażonymi w dwa nacięcia i opcjonalnie ze wpustowym rowkiem. Do rozmiary 45 mieszek połączony jest z piastą aluminiową w sposób zaciskowy. Modele w rozmiarze 55 oraz 65 mają przyspawany mieszek do stalowych piast.

Asortyment obejmuje także sprzęgło TOOLFLEX CF. Jest to komponent w wykonaniu krótkim, kołnierzowym jednostronnym. W porównaniu do innych modeli ma zdolność przenoszenia większych (o 25%) momentów obrotowych. Odznacza się bardzo wysoką skrętną sztywnością. Podobnie jak standardowe sprzęgło mieszkowe TOOLFLEX CF także jest produktem bezobsługowym oraz bezluzowym. Dzięki spawanemu łączeniu mieszka, komponent bez problemu może być wykorzystywany w wysokiej temperaturze – maksymalnie do 280 stopni Celsjusza. Model w wykonaniu krótkim świetnie sprawdzi się w przekładniach.

W ofercie znajdziesz sprzęgła oznaczone symbolem S lub M. W tych pierwszych zastosowano czterosekcyjny mieszek. Zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza długość montażowa. Modele oznaczone symbolem M mają mieszek sześciosekcyjny.

 

+48 71 341 69 75