Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Superprecyzyjne łożyska SKF

Superprecyzyjne łożyska SKF

Zależy Ci na łożysku gwarantującym precyzyjny obrotu? Na rozwiązaniu, które jednocześnie ma zdolność do osiągania wysokich prędkości? Na komponencie odznaczającym się równie wysoką sztywnością? Koniecznie sprawdź superprecyzyjne łożyska SKF!

  1. Super precyzyjne łożyska SKF
  2. Łożyska kulkowe skośne
  3. Łożysko walcowe SKF

Największą popularnością wśród łożysk precyzyjnych cieszą się rozwiązania marki SKF. Z tej właśnie przyczyny dziś omówimy ofertę tylko i wyłącznie wspomnianej firmy. Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami superprecyzyjnymi, zapraszamy do lektury!

Superprecyzyjne łożyska SKF

Popularne łożyska superprecyzyjne SKF odznaczają się wyjątkową precyzją w obrocie, zdolnością do osiągania bardzo dużej prędkości roboczej, a także wysoką sztywnością. To sprawia, że rozwiązania te doskonale sprawdzą się w układach precyzyjnych, montowanych w pojazdach wyścigowych, walcarkach, nawet statkach morskich, a także w obrabiarkach. Łożyska superprecyzyjne zostały tak skonstruowane, że świetnie redukują drgania, poziom hałasu, a także minimalizują ewentualne nagrzewanie się układu.

W większości przypadków są do rozwiązania zaprojektowane z myślą o konkretnych zastosowaniach. Ponadto dostępne są łożyska superprecyzyjne wyprodukowane ze specjalnej stali, dzięki której żywotność komponentów jest trzy razy dłuższa, niż w przypadku produktów standardowych. W ofercie dostępne są również łożyska hybrydowe, wyposażone w ceramiczne elementy toczne. Te ostatnie świetnie sprawdzą się szczególnie w wysokoprędkościowych układach.

Łożyska kulkowe skośne

Wydajne łożyska kulkowe skośne w wariancie superprecyzyjnym przeznaczone są do wałów, których minimalna średnica wynosi 6 mm, a maksymalna – 360 mm. Ze względu na różne wymagania aplikacji modele te dostępne są także w kilku konstrukcjach i wariantach, co pozwala na znalezienie najbardziej dopasowanego komponentu.

Dwukierunkowe modele kulkowe skośne wzdłużne

W ofercie dostępne są także dwukierunkowe łożyska kulkowe w wariancie skośnym wzdłużnym. Rozwiązanie tego rodzaju pozwala na osiowe ustalanie wałów pracujących we wrzecionach i do w obu kierunkach! Wykorzystuje się je do łączenia komponentów skośnych wzdłużnych dwukierunkowych z konkretnymi łożyskami walcowymi. Z reguły są modelami nierozłącznymi. Mają przesunięte względem siebie w stronę osi całego łożyska bieżnie. Taka konstrukcja pozwala na bezproblemowe przenoszenie zarówno obciążeń promieniowych, jak i osiowych w jednym kierunku.

Łożyska kulkowe skośne wzdłużne dwukierunkowe wykorzystuje się głównie do osiowego ustalania wałów we wrzecionach.

Modele tej kategorii dostępne są w dwóch seriach: BTM oraz BTW. Te pierwsze składające się z dwóch nierozłącznych łożysk kulkowych skośnych, sprawdzą się szczególnie w układach kompaktowych. Drugie zaś mają wyższą nośność i sztywność osiową.

Łożysko walcowe SKF

Superprecyzyjne łożyska walcowe dedykowane przede wszystkim wrzecionom obrabiarek. Doskonale sprawdzają się przy przenoszeniu bardzo dużych obciążeń poprzecznych, szczególnie wtedy, gdy jednocześnie pracują przy wysokich prędkościach roboczych. W tej sytuacji przez cały okres utrzymują dużą sztywność danego układu. Charakteryzują się niskim tarciem, małym przekrojem i zdolnością do osiągania większych prędkości, w przeciwieństwie do łożysk dwurzędowych. Te ostatnie głównie poleca się aplikacjom narażonym na jeszcze większe obciążenia.

Łożyska walcowe superprecyzyjne dostępne są w różnych seriach oraz wersjach. Dla aplikacji, w których komponent musi świetnie kompensować przemieszczanie osiowe wału pod względem jego obudowy (i to w obu kierunkach), polecane są przede wszystkim rozwiązania rozłączne.

Modele walcowe osiowo-promieniowe

Asortyment łożysk superprecyzyjnych obejmuje także modele walcowe osiowo-promieniowe. Rozwiązanie te doskonale radzi sobie z kompensacją obciążeń osiowych, które działają w obu kierunkach oraz z obciążeń promieniowych. Dostępne są w różnych wersjach dostosowywanych do wałów, których minimalna średnica wynosi 80 mm, a maksymalna 850 mm. Znajdą zastosowanie przede wszystkim w podparciu stołów obrotowych czy w głowicach indeksujących. Mogą przenosić zarówno obciążenia osiowe, jak i promieniowe.

Jeśli zainteresowały Cię superprecyzyjne łożyska SKF, koniecznie sprawdź ofertę marki już dziś! Pamiętaj, że zawsze warto inwestować w lepszej jakości rozwiązania, szczególnie jeśli komponenty mają pracować w trudnych i wymagających warunkach.