Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

System wizyjny do pomiaru temperatury ciała

System wizyjny do pomiaru temperatury ciała

Jak skutecznie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w dobie dzisiejszego kryzysu? Na przykład wykorzystując system wizyjny do pomiaru temperatury ciała.

  1. Dlaczego pomiar temperatury pracowników jest ważny?
  2. Zalety systemu wizyjnego do automatycznego mierzenia temperatury
  3. Systemy wizyjne do pomiaru temperatury ciała – zastosownie
  4. Zawartość systemu wizyjnego

Dziś mierzenie temperatury przed wejściem i wyjściem z lotniska, instytucji czy zakładów pracy jest czynnością obowiązkową, ponieważ, gdy jesteśmy chorzy, w większości przypadków to właśnie pojawienie się gorączki daje znać, że coś jest z nami nie w porządku. Aby przyspieszyć i usprawnić działania tego rodzaju, warto korzystać z dostępnych na rynku rozwiązań technicznych, jakim są między innymi systemy wizyjne do pomiaru temperatury ciała.

Dlaczego pomiar temperatury pracowników jest ważny?

Gorączka to podstawowy objaw informujący o tym, że nasz organizm broni się przed czynnikami zakaźnymi, takimi jak wirusy, bakterie czy pasożyty. Biorąc pod uwagę kryzys, z jakim zmagamy się w dzisiejszej dobie, mierzenie temperatury przed wejściem do pracy jest bardzo ważne, ponieważ każdy z pracowników może być potencjalnym nosicielem. Ale z racji tego, że w większości zakładów pracuje ogromna liczba osób, nie sposób wszystkich przebadać zwykłym termometrem. Dlaczego? Działanie takie trwałoby zbyt długo. Ponadto po każdym badaniu należałoby termometr odpowiednio zdezynfekować i oczyścić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są urządzenia pozwalające na bezkontaktowe przeprowadzenie testu.

Dzięki systemom wizyjnym do pomiaru temperatury ciała możemy nie tylko szybko i bezkontaktowo zdobyć informację, czy dany pracownik nie jest potencjalnie zarażony, ale i natychmiastowo zareagować, gdyby faktycznie badany miał ku temu przesłanki. Wcześniejsze wykrycie i rozpoczęcie odpowiednich procedur oraz działań prozdrowotnych pozwoli ustrzec resztę zakładu przed ewentualnym zarażeniem się. Separacja chorego pracownika od innych osób jest bardzo ważne, szczególnie jeśli musimy zachować ciągłość skutecznej pracy całej firmy.

Zalety systemu wizyjnego do automatycznego mierzenia temperatury

Poza możliwością przeprowadzenia szybkiego i bezkontaktowego pomiaru temperatury ciała, systemy wizyjne tego rodzaju mają wiele innych zalet, które wpływają na wybór takiego, a nie innego rozwiązania. Wyniki podawane są w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybkie zareagowanie w przypadku wystąpienia gorączki u badanego. Ponadto urządzenie, które proponujemy, ma wbudowany alarm, włączający się za każdym razem, gdy temperatura przekroczy odpowiedni próg. Samo obsługiwanie systemu wizyjnego jest intuicyjne i bardzo proste. Konfiguracja przeprowadzana jest automatycznie i nie wymaga udziału pracownika. W kamerach zastosowano innowacyjne technologie, gwarantujące doskonałą wizualizację temperatury ciała. Samo urządzenie współpracuje ze specjalistycznym programem. System automatycznie zapisuje obraz lub wideo, gdy tylko włączy się alarm.

Systemy wizyjne do pomiaru temperatury ciała – zastosowanie

Proponowany przez nas system wizyjny do pomiaru temperatury ciała ma wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzi się zarówno w zakładach pracy, jak i biurach. Ponadto można wykorzystać go na lotnisku, dworach, statkach morskich i stacjach promowych, a także w miejscu kontroli granicznej, w szpitalach, ośrodkach zdrowia, instytucjach państwowych, budynkach administracji lokalnej oraz w szkołach.

Zawartość systemu wizyjnego

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w system wizyjny do pomiaru temperatury ciała, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta Sped. Każdy dostępny pakiet składa się z następujących elementów:

  • kamery z systemem do pomiaru temperatury ciała
  • statywu
  • zasilacza typu POE
  • oprogramowania
  • zdalnej instrukcji
  • kabel sieciowy Ethernet – 5m i 10m

Całość obsługiwana jest przez system Windows i ma minimalne wymagania sprzętowe.