57 odsłon

Technika liniowa – Bosch Rexroth

Technika liniowa – Bosch Rexroth

Technika liniowa to system wzdłużnych przemieszczeń, który do wspomnianego przemieszczania liniowego wykorzystuje wózki, prowadnice, łożyska liniowe oraz prowadzące wałki. Jeśli potrzebujesz niezawodnych produktów wspomnianej techniki, zapraszamy do lektury. Dziś przedstawiamy produkty marki Bosch Rexroth.

  1. Jaką prowadnicę Bosch Rexroth wybrać?
  2. Które wózki Bosch Rexroth?

Bosch Rexroth to marka zajmująca się projektowaniem i produkowaniem rozwiązań z zakresu techniki liniowych przemieszczeń, napędów oraz układów sterowania. Na międzynarodowym rynku cieszy się dużą popularnością ze względu na bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości produkty. Jeśli potrzebujesz niezawodnych systemów techniki liniowej, koniecznie ściągnij katalog Bosch Rexroth, by znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie. Niniejszy artykuł natomiast obejmuje podstawowe informacje na temat oferty tytułowej firmy ogólnie.

Jaką prowadnicę Bosch Rexroth wybrać?

W ofercie marki Bosch Rexorth znajdziesz kilka rodzajów prowadnic. Najpopularniejszą niewątpliwie jest prowadnica szynowa kulkowa. To modele wzdłużne, wyposażone w łożyska kulkowe, które firma produkuje w kilku rozmiarach i klasach dokładności. Do zalet komponentów tego rodzaju zalicza się przede wszystkim wysoką sztywność oraz zwartą konstrukcję. Prowadnice szynowe kulowe dostępne są w kilku wariantach. W ofercie znajdziesz standardowe rozwiązanie, modele wyposażone w łańcuch prowadzący kulki, miniaturowe lub szerokie produkty, a także komponenty mające zintegrowany indukcyjny pomiarowy układ. Tego rodzaju prowadnice Bosch Rexroth znajdą zastosowanie w robotach przemysłowych, obrabiarkach i specjalistycznych maszynach.

Asortyment obejmuje także prowadnice szynowe wałeczkowe. To nic innego jak kompaktowe produkty wyposażone w łożyska rolkowe. Wysoka sztywność sprawia, że modele te doskonale radzą sobie z ogromnymi obciążeniami. Do głównych parametrów komponentów tego rodzaju zalicza się dużą prędkość, niskie tarcie, cichą pracę oraz kompaktowość. Wałeczkowe prowadnice szynowe znajdą zastosowanie w robotach przemysłowych, obrabiarkach, wtryskarkach, maszynach drukarskich czy prasach.

W ofercie dostępne są także prowadnice toczne rolkowe. Gwarantują bezproblemową pracę w aplikacji, w której występują bardzo duże prędkości. Najczęściej stosuje się je w manipulacyjnych urządzeniach oraz w automatyce. Do zalet komponentów rolkowych zalicza się między innymi dużą obciążalność w każdym kierunku.

Które wózki Bosch Rexroth?

Które wózki Bosch Rexroth?Asortyment marki Bosch Rexorth obejmuje wózki w różnych wariantach. Na uwagę zasługują szczególnie komponenty wałeczkowe wyprodukowane ze stali i otoczone specjalną powłoką Resist CR. Produkty tego rodzaju świetnie sprawdzają się w ekstremalnie trudnych warunkach. Niektóre z modeli tej serii poleca się także aplikacjom, w których występują bardzo duże obciążenia i które wymagają odpowiedniej sztywności oraz nośności.

W ofercie znajdziesz także kulkowe wózki Bosch Rexroth w wersji precyzyjnej. Te również produkuje się ze stali i – jeśli jest taka potrzeba – można zastosować na nich specjalne powłoki ochronne (Resist NR lub Resist CR). Na tle innych modeli wózki kulkowe wyróżniają się wysoką sztywnością w każdym kierunku obciążeń.

Poza wspomnianymi czy standardowymi rozwiązaniami asortyment obejmuje również wózki kulkowe przystosowane do wysokich prędkości. Stalowe komponenty wyróżniają się doskonałymi parametrami dynamicznymi, optymalną nośnością oraz wytrzymałymi kulkami ceramicznymi.

Więcej informacji na temat wózków oraz innych produktów z zakresu techniki liniowej znajdziesz w broszurze producenta. Już dziś ściągnij katalog Bosch Rexroth i sprawdź, które rozwiązania będą najlepszą opcją dla Ciebie. Jeśli masz problem z dobraniem poszczególnych komponentów, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Wspólnie wybierzemy najlepszy system techniki liniowej dla Ciebie.

 

+48 71 341 69 75