Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Wielkogabarytowe łożyska baryłkowe ZKL

Wielkogabarytowe łożyska baryłkowe ZKL

Wielkogabarytowe łożyska baryłkowe – to z nich między innymi słynie czeska firma ZKL. Jeśli i ty szukasz niekonwencjonalnych i skutecznych rozwiązań, gwarantujemy, że w ofercie ZKL znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

  1. Krótka historia czeskiej firmy ZKL
  2. Wielkogabarytowe łożyska i łożyska specjalne

Ale łożyska baryłkowe to nie jedyne komponenty, które produkuje czeska marka ZKL. W ofercie można znaleźć również łożyska specjalne, odznaczające się nie tylko długą żywotnością, ale i wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Dodatkową zaletą rozwiązań firmy ZKL jest konkurencyjna cena!

Krótka historia czeskiej firmy ZKL

ZKL jest częścią większej grupy o takiej samej nazwie – ZKL Group, integrującej czeskie marki, zajmujące się produkcją łożysk. I chociaż spółka powstała w 1999 roku, to firmy mają wieloletnie doświadczenie. Już na początku XX wieku zaczęto projektować i produkować pierwsze łożyska.

Marka ZKL od samego początku stara się rozwijać na każdej płaszczyźnie, by móc oferować tylko i wyłącznie wysokiej jakości łożyska, dostosowane do trudnych warunków i bardzo wymagających aplikacji. Dla producenta ważne są zarówno badania, jak i wykorzystywanie najlepszych materiałów eksploatacyjnych oraz innowacyjnych technologii.

Wielkogabarytowe łożyska i łożyska specjalne

Wielkogabarytowe łożyska wykorzystywane są w wielu branżach przemysłowych. Oferta ZKL składa się między innymi z rozwiązań dedykowanych przemysłowi metalurgicznemu czy wydobywczemu. Fenomenem łożysk specjalnych jest to, że są jakby komponentami “szytymi na miarę”. Od samego początku producent projektuje je zgodnie z wymaganiami klientów oraz aplikacji i dzięki temu tam, gdzie łożyska konkurencyjne zawodzą, modele marki ZKL doskonale sobie radzą. Dlatego produkty czeskiej firmy są doskonałym rozwiązaniem dla przenośników, kruszarek, wentylatorów, wciągarek, regeneratorów, a także sprzętów transportowych. Poza wspomnianymi branżami świetnie sprawdzą się także w energetyce, budownictwie czy w przemyśle ciężkim.

I chociaż oferta obejmuje łożyska toczne w wielu wariantach, to na uwagę zasługują, chociażby łożyska baryłkowe dwurzędowe. Dostępne są z otworem stożkowym lub cylindrycznym. Mają zdolność do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych oraz osiowych. Odznaczają się wysoką sztywnością, wytrzymałością i skutecznością. Stanowią świetne rozwiązanie dla aplikacji, w których łożyska narażone są na wstrząsy i wysokie wibracje. Znajdą zastosowanie szczególnie w trakcjach maszyn, bębnach i maszynach wibracyjnych. Doskonale radzą sobie w ekstremalnych warunkach pracy i otoczenia.

Łożyska baryłkowe dostępne są także jako modele osiowe, w których każdą część możemy montować indywidualnie. Precyzyjnie przenoszą obciążenia promieniowe i osiowe. Również odznaczają się wysokim poziomem sztywności i mają zdolność rekompensowania odkształceń i przesunięć wału.

Poza łożyskami baryłkowymi i specjalnymi oferta obejmuje łożyska kulkowe, walcowe, stożkowe, modele wzdłużne, dzielone i specjalne łożyska kolejowe. Wszystkie oczywiście w wielu wariantach – np. modele jednorzędowe, dwurzędowe, wysokoobrotowe, dwukierunkowe, otwarte czy wyposażone w pierścień kulisty.

Jeśli nie wiesz, które łożysko toczne sprawdzi się w Twojej maszynie, skontaktuj się z nami!