Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Wydajny pas zębaty poliuretanowy Optibelt

Wydajny pas zębaty poliuretanowy Optibelt

W ofercie niemieckiej marki Optibelt pojawił się wydajny pas zębaty poliuretanowy. Czym wyróżnia się na tle standardowych oraz innych poliuretanowych rozwiązań? Jeśli jesteś zainteresowany komponentem tego rodzaju, zapraszamy do lektury.

  1. Czym charakteryzują się pas zębaty optibelt DELTA Chain?
  2. Zalety paska zębatego z kordem carbonowym

Jeśli szukasz sprawdzonych pasów zębatych z poliuretanu, sprawdź koniecznie ofertę niemieckiej marki Optibelt. W asortymencie znajdziesz komponenty PU w kilku seriach. Na uwagę zasługuje szczególnie rozwiązanie z kordem carbonowym serii optibelt DELTA Chain. Czym się wyróżnia? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym wpisie.

Czym charakteryzuje się pas zębaty optibelt DELTA Chain?

Nowy, wysoko wydajny pas zębaty poliuretanowy, to rozwiązanie wyróżniające się nawet 100% większym przeniesieniem mocy w porównaniu do standardowych gumowych rozwiązań, również charakteryzujących się dużą wydajnością. Dzięki modelom serii optibelt DELTA Chain możesz bez problemu zmniejszyć szerokość budowy swojego napędu. Doskonale sprawdzi się szczególnie tam, gdzie występują ogromne momenty obrotowe. Niniejszy pasek zębaty gwarantuje wydajność nawet przy bardzo dużych obciążeniach i ekstremalnych warunkach pracy!

W paskach zębatych optibelt DELTA Chain stosuje się kord carbonowy. Tak skonstruowane rozwiązanie może być wykorzystywane jako alternatywa dla napędów, w których pracują rolkowe łańcuchy.

Zalety paska zębatego z kordem carbonowym

Zalety paska zębatego z kordem carbonowymDo zalet pasów zębatych optibelt DELTA Chain zalicza się przede wszystkim innowacyjną mieszankę materiałów. Do produkcji niniejszego rozwiązania marka wykorzystała między innymi mieszankę poliuretanową oraz tkaninę poliamidową, wyróżniającą się wysoką odpornością na ścieranie. Łącząc wspomniane materiały z cięgnem carbonowym, otrzymujemy komponent odporny na bardzo duże obciążenia, oleje, substancje chemiczne oraz różnego rodzaju płyny.

Zakres temperatury pracy wynosi -30 – 80 stopni Celsjusza. Bezobsługowe pasy zębate Optibelt tej serii wyróżniają się także zoptymalizowanym kształtem zębów. Skutecznie redukują odgłosy pracy. Do zalet zalicza się także podwójne przeniesienie mocy oraz fakt, że niniejsze rozwiązanie zużywa się dużo wolniej w porównaniu z gumowymi produktami.

Jesteś zainteresowany pasami zębatymi optibelt DELTA Chain? Koniecznie pobierz katalog Optibelt i dokładnie zapoznaj się z danymi technicznymi. W ofercie znajdziesz komponenty o profilu 8MDC (640 – 4480 mm) oraz 14MDC (994 – 4410 mm). W przypadku problemów z dobraniem pasa napędowego zapraszamy do kontaktu z naszym technikiem!