Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Zespoły łożyskowe SKF

Zespoły łożyskowe SKF

Zespoły łożyskowe to gotowe do zabudowy łożyska w oprawach. Jeśli szukasz niezawodnego rozwiązania, koniecznie sprawdź ofertę marki SKF!

  1. Zespoły łożyska kulkowego
  2. Zespół z łożyskiem wałeczkowym

Niezawodne zespoły łożyskowe marki SKF są gotowymi do zamontowania, wydajnymi rozwiązaniami. Każdy produkt ma odpowiednio dobrany środek smarny oraz uszczelnienie techniczne. Doskonale radzą sobie z kompensowaniem niewspółosiowości wału i zapewniają bezawaryjną oraz wydajną pracę każdej maszynie przemysłowej. Wytrzymałe zespoły łożyskowe SKF dostępne są w kilku wariantach. Jakich? Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę najpopularniejszych rozwiązań.

Zespoły łożyska kulkowego

Zespoły wyposażone w łożyska kulkowe dostępne są z oprawami naciągowymi, stojącymi oraz kołnierzowymi. Wszystkie produkty zaprojektowane zostały zgodnie ze standardami ISO, a także z normami amerykańskimi i japońskimi. I chociaż mają zdolność do kompensowania początkowych niewspółosiowości, zwykle nie umożliwiają żadnych przesunięć osiowych.

Standardowe zespoły łożyskowe z komponentami kulkowymi i z oprawą kołnierzową lub stojącą znajdą zastosowanie przede wszystkim w maszynach rolniczych, systemach przenośników, wentylatorach, sprzęcie budowlanym i tekstylnym, a także w urządzeniach, wykorzystywanych do pakowania i przetwarzania żywności. Oferta obejmuje również rozwiązania dla branży spożywczej. Są to produkty bezpieczne i posiadające odpowiednie certyfikaty, pozwalające na stosowanie ich we wspomnianym przemyśle.

Zespół z łożyskiem wałeczkowym

Zespół łożyskowy z łożyskiem wałeczkowym jest tak zaprojektowany, by jego trwałość eksploatacyjna utrzymywała się na najwyższym poziomie przez cały okres pracy. Dostępne produkty odznaczają się solidnością. Zawsze dostarcza się je z optymalnym uszczelnieniem oraz środkiem smarnym. Doskonale sprawdzą się w mocno zapylonym miejscu. Zespół z łożyskiem wałeczkowym dostępny jest w oprawie stojącej i kołnierzowej. Rozwiązanie to odznacza się nie tylko długim okresem żywotności, ale także niezawodnością, prostym montażem i równie prostą naprawą. Wydajny zespół łożyskowy tej kategorii nie potrzebuje zbyt dużej konserwacji.

Komponenty z łożyskiem wałeczkowym dostępne są w dwóch seriach. Wariant SYNT oraz FYNT stanowi świetną alternatywę dla tulejowych łożysk, wyposażonych w obudowy dzielone. Seria ta obejmuje łożyska metryczne.

Calowe zespoły łożysk z komponentami wałeczkowymi producent oznaczył następującymi symbolami: SYE, SYR, FYR oraz FYE. Te również skutecznie mogą zastępować łożyska tulejowe, montowane w dzielonych oprawach.