Czy warto inwestować w prowadnice Bosch Rexroth? Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego rozwiązania szukasz i czy wybrane produkty spełniają Twoje oczekiwania. Dlatego już dziś sprawdź prowadnice liniowe i inne produkty techniki liniowej marki Bosch Rexroth.

  1. Dlaczego Bosch Rexroth
  2. Rozwiązania z zakresu techniki liniowej

W przypadku techniki liniowej nasi klienci najczęściej sięgają po prowadnice Hiwin lub rozwiązania wyprodukowane przez markę Bosch Rexroth. Obie firmy są przodującymi specjalistami w zakresie prowadnic tocznych i szynowych, a rozbudowana oferta sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie najbardziej dopasowane rozwiązanie dla siebie. Jeśli do tej pory korzystałeś z produktów Hiwin, koniecznie sprawdź także asortyment Bosch Rexroth. Oferta obejmuje równie wydajne, wysokiej jakości produkty, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach.

Dlaczego Bosch Rexroth

Marka Bosch Rexroth od wielu lat proponuje precyzyjne, niezawodne i innowacyjne rozwiązania z zakresu techniki liniowej. Dostępne komponenty są odpowiednio opracowywane i testowane, dzięki czemu dziś firma może pochwalić się szeregiem wydajnych rozwiązań, które usprawniają nie tylko maszyny przemysłowe, ale i systemy automatyki. Na tle produktów konkurencyjnych asortyment Bosch Rexroth wyróżnia się wysoką jakością i długim okresem eksploatacyjnym. Dostępność różnorodnych rozwiązań techniki przemieszczeń liniowych sprawia, że każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Dużą zaletą marki Bosch Rexroth jest także możliwość wyprodukowania systemu na zamówienie klienta.

Rozwiązania z zakresu techniki liniowej

Z zakresu przemieszczeń liniowych oferta Bosch Rexroth obejmuje przede wszystkim profilowane prowadnice szynowe, prowadnice z tulejami tocznymi i mechanizmy śrubowe. Dostępne są także całe systemy przemieszczeń liniowych prowadniki kulowe czy systemy manipulacji. Pełną listę produktów znajdziesz bezpośrednio na stronie producenta. My dziś omówimy głównie profilowane prowadnice szynowe.

Prowadnice szynowe Bosch Rexroth

Oferta obejmuje różnorodne prowadnice szynowe, które znajdą zastosowanie w każdym sektorze przemysłowym. Są to rozwiązania dostosowane do potrzeb firmy i spełniające wymagania wielu aplikacji. Odznaczają się dokładnością, odpowiednią dynamiką i optymalną nośnością. Parametry te nie ulegają zmianie bez względu na środowisko, w którym pracują. Zatem w asortymencie znajdziesz zarówno standardowe prowadnice liniowe, jak i produkty dostosowane do trudniejszych warunków.

Każdy klient może samodzielnie tworzyć system, dobierając odpowiedni wózek i łącząc go z dowolną szyną prowadzącą. Dostępne prowadnice liniowe wyposażone w łożyska kulkowe, produkuje się aż w ośmiu najpopularniejszych rozmiarach. Znajdą zastosowanie między innymi w robotach przemysłowych czy obrabiarkach.

W ofercie znajdziesz także szyny rolkowe. Są to prowadnice, w których pracują łożyska rolkowe odznaczające się wysoką nośnością i optymalną sztywnością. Rozwiązanie tego rodzaju zagwarantuje płynną i niezawodną pracę maszynom papierniczym, drukarskim, a także wtryskarkom i prasom.

Asortyment obejmuje również miniaturowe systemy kulowych szyn. Będą doskonałym rozwiązaniem dla aplikacji, w których mamy nieco ograniczoną przestrzeń. Zatem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wydajnej prowadnicy liniowej wyposażonej w łożyska kulkowe, charakteryzujące się dużą nośnością i niewielkim rozmiarem. Miniaturowe szyny kulowe znajdą zastosowanie na przykład w branży półprzewodników lub w techniczne medycznej.