14 odsłon

Czy warto kupić odtłuszczacze?

Czy warto kupić odtłuszczacze?

Czy warto kupić odtłuszczacze? Zastanawiasz się, czy preparaty tego rodzaju potrzebne są w branżach przemysłowych? Dziś przedstawiamy podstawowe informacje na temat odtłuszczaczy i ich zastosowania w przemyśle. Zapraszamy do lektury!

  1. Po co używa się odtłuszczacze?
  2. Czy odtłuszczacze przydają się w branży przemysłowej?

Tłuste zanieczyszczenia są ciężkim do usunięcia zabrudzeniem. Aby mieć pewność, że dana powierzchnia została skutecznie wyczyszczona, należy wykorzystać do tego odpowiednie preparaty. I tym właśnie są odtłuszczacze, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w domu, jak i w zakładach przemysłowych.

Po co używa się odtłuszczacze?

Przed klejeniem, malowaniem czy klejeniem danej powierzchni, należy ją w pierwszej kolejności dokładnie wyczyścić i odtłuścić. W wielu przypadkach standardowy preparat do czyszczenia w połączeniu z wodą nie zdaje egzaminu. Są także pewne powierzchnie, których wręcz nie powinno się traktować wspomnianą substancją i wodą, która długo schnie i/lub sprawia, że na danym elemencie może zacząć powstawać korozja. W takich sytuacjach poleca się wykorzystać specjalne rozwiązania, a mianowicie odtłuszczacze, na przykład marki Wekem lub Loctite.

Odpowiednio dobrany odtłuszczacz nie tylko skutecznie usuwa tłuste zabrudzenia, ale i pozostawia daną powierzchnię odpowiednio wyczyszczoną. Po użyciu preparatu oczyszczona część jest sucha i przygotowana do dalszej obróbki.

Dlaczego warto stosować odtłuszczacze?

Jeśli pomalujemy brudną ścianę, farba po pewnym czasie zacznie odpadać. Wały napędowe także trzeba odpowiednio przygotować, w innym przypadku zaczną szybko się zacierać. Podobnie rzecz wygląda z powierzchniami, na których umieszczamy różnego rodzaju naklejki czy oznaczenia. Tłuste zanieczyszczenia oraz innego rodzaju zabrudzenia negatywnie wpływają na trwałość kleju. Zatem odtłuszczacze znajdą swoje zastosowanie w każdej branży przemysłowej – nawet w elektronice. Tam z kolei pracownicy muszą dbać o czystość nalotów. Inaczej do tłustych elementów zaczyna przylegać brud, a to z kolei może być przyczyną nagrzewania się współpracujących elementów. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto stosować odtłuszczacze, odpowiedź jest prosta – tak.

Czy odtłuszczacze przydają się w branży przemysłowej?

Czy odtłuszczacze przydają się w branży przemysłowej?Elementy maszyn i urządzeń przemysłowych w większości przypadków muszą być smarowane. Dzięki temu obniżamy poziom tarcia i podnosimy odporność na wiele negatywnych czynników – na przykład zanieczyszczenia, korozję czy wysokie temperatury. Środki smarne chronią także nasmarowane elementy przed przedwczesnym zatarciem i tym samym szybkim uszkodzeniem. Aby jednak smar był efektywny, należy utrzymywać go w czystości. Dlatego właśnie warto regularnie przeprowadzać konserwacje i wymieniać stare środki smarne na nowe. Zanim jednak wypełnisz dany element świeżym smarem, pamiętaj, by dokładnie oczyścić powierzchnię. I w tym właśnie momencie warto wykorzystać odtłuszczacz.

Poza wspomnianymi maszynami przemysłowymi dostępne na rynku odtłuszczacze sprawdzą się także przy czyszczeniu urządzeń budowlanych, części hamulcowych układów, części samochodowych, a także motocykli, rowerów czy skuterów.

Pamiętaj, by przed zakupem dokładnie sprawdzić właściwości interesujących Cię preparatów. Wybierając odtłuszczacz, weź także pod uwagę warunki pracy i otoczenia, a także czynniki, na jakie naraża się elementy, które planujesz wyczyścić wspomnianą substancją. Warto inwestować w rozwiązania specjalistyczne i wyprodukowane z myślą o danej powierzchni. Dlatego przy zakupach sprawdź także zastosowanie danego odtłuszczacza. Istotny jest także fakt, czy dany produkt jest w pełni bezpieczny dla pracownika i czy spełnia także wszystkie wymagane normy.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem odtłuszczacza, sprawdź nasze propozycje. Dysponujemy przede wszystkim rozwiązaniami marki Wekem oraz Loctite. Zapraszamy.

 

+48 71 341 69 75