Czym są łożyska Alwayse?

Czym są łożyska Alwayse?

Niewątpliwie łożyska Alwayse należą do kategorii specjalnych rozwiązań. Od standardowych produktów różnią się przede wszystkim konstrukcją. W większości przypadków nie wyglądają jak klasyczne łożyska toczne. Zatem czym są łożyska Alwayse?

  1. Krótka historia marki Alwayse
  2. Czym jest łożysko Alwayse?

Szukając specjalnych łożysk, natknąłeś się na niecodzienne rozwiązania marki Alwayse? Zastanawiasz się, czym wyróżniają się owe łożyska? Dziś omówimy pokrótce produkty wspomnianej firmy, które znajdziesz również w naszym asortymencie. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem łożyska Alwayse, ale nie jesteś pewien, które rozwiązanie wybrać, skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy optymalny produkt dla Ciebie.

Krótka historia marki Alwayse

Początek istnienia tytułowej marki datuje się na rok 1939. To wtedy właśnie pojawiła się na rynku mała firma Sheridan Tools. Nazwę Alwayse, która ma podkreślać wielokierunkowość marki – przyjęła nieco później. Asortyment obejmuje specjalne rozwiązania, zaprojektowane z myślą o przenośnikach oraz systemów przenoszących materiały. Są tak skonstruowane, by sprawdzały się zarówno przy lekkich, jak i ciężkich ładunkach, umożliwiając im przenoszenie lub przesuwanie się w dowolną stronę. Okazuje się, że łożyska Alwayse stanowią doskonałą alternatywę dla – na przykład – standardowych kółek.

Dziś z produktów marki Alwayse korzysta praktycznie każda branża przemysłowa na całym świecie. Jeśli i Ty potrzebujesz rozwiązań tego rodzaju, koniecznie sprawdź ofertę wspomnianej firmy. Na naszej stronie znajdziesz katalog Alwayse, który polecamy ściągnąć, by dokładnie przeanalizować warianty wszystkich dostępnych komponentów. Następnie wybrać ten, który spełnia nasze wymagania.

Czym jest łożysko Alwayse?

Czym jest łożysko Alwayse?Łożysko Alwayse to tak naprawdę zespół kulowy toczny. Montuje się go w systemach w celu możliwości wielokierunkowego oraz płaskiego transportu różnego rodzaju materiałów. Standardowe komponenty składają się z precyzyjnej i stosunkowo dużej kuli, którą podpiera się mniejszymi kulkami otoczonymi odpowiednią obudową. Taka budowa sprawia, że występujące między zespołem tocznym a materiałem transponowanym tarcie jest bardzo niskie.

Komponenty marki Alwayse produkuje się z wysokiej jakości materiałów. Tak jak standardowe rozwiązanie, również i zespoły kulowe wspomnianej firmy składają się z większej nośnej kulki, którą osadza się na wielu mniejszych elementach tocznych, zamkniętych w kubku o półkulistym kształcie. Niektóre produkty wyposaża się w specjalne uszczelki, które służą do czyszczenia kuli nośnej w trakcie jej obracania się. Taka budowa nie tylko skutecznie zmniejsza poziom tarcia, ale i pozwala na przenoszenie bardzo ciężkich ładunków przy niewielkim wysiłku.

Zespoły kulowe Alwayse mogą pracować w temperaturze od -30 do 70 – w porywach do 100 – stopni Celsjusza. Do ekstremalnych warunków poleca się stosować rozwiązania z uszczelkami. W czystym otoczeniu można korzystać z rozwiązań bez uszczelek. W takiej sytuacji zakres temperatury nieco się zmienia. Maksymalna może wynosić nawet 150 – 200 stopni Celsjusza.

Komponenty produkuje się w różnych wariantach. Poza konstrukcją różnice mogą znaleźć się na poziomie materiałów, z których wykonuje się kulki czy obudowę. Dlatego warto ściągnąć katalog Alwayse i sprawdzić właściwości poszczególnych serii. Wybierz to rozwiązanie, które najbardziej odpowiada wymaganiom Twojej aplikacji.

 

+48 71 341 69 75