Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Czym wyróżnia się sprzęgło palcowe REVOLEX?

Czym wyróżnia się sprzęgło palcowe REVOLEX marki KTR? Gdzie znajdzie zastosowanie? W jakich wykonaniach jest dostępny? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

  1. Co to jest sprzęgło REVOLEX?
  2. Jakie zalety ma sprzęgło palcowe REVOLEX marki KTR?
  3. W jakich wariantach dostępne jest sprzęgło palcowe REVOLEX?

W asortymencie marki KTR znajdziesz sprzęgła palcowe w kilku rozwiązaniach. Jeśli szukasz rozwiązania palcowego skrętnie elastycznego, sprawdź już teraz serię REVOLEX! Czym wyróżnia się sprzęgło KTR tej gamy, jakie ma zalety i w jakich wykonaniach właściwie jest dostępne? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Co to jest sprzęgło palcowe REVOLEX?

Co to jest sprzęgło palcowe REVOLEX?Seria REVOLEX obejmuje sprzęgło palcowe skrętnie elastyczne. To rozwiązania o następujących właściwościach:

  • tłumienie drgań,
  • bezobsługowe,
  • montowane osiowo,
  • bezpieczne w razie uszkodzenia,
  • kompensujące odchyłki.

Ze względu na to, iż jest to gama dosyć rozbudowana, w ofercie znajdziesz niestandardowe rozwiązania przeznaczone między innymi do zastosowań o dużej wydajności. Sprzęgła palcowe REVOLEX znajdą zastosowanie przede wszystkim w wentylatorach przemysłowych, przenośnikach, przekładniach przemysłowych, generatorach, transporcie liniowym czy mieszadłach.

Jeśli chodzi o powierzchnię, w przypadku modeli serii REVOLEX mamy do czynienia z całościową obróbką mechaniczną. Komponenty tej gamy wykazują bardzo dobre parametry dynamiczne. Zakres momentu obrotowego wynosi 3 800 – 1 220 000 Nm. Oczywiście wartości te należy dokładnie sprawdzić w katalogu, gdyż mogą różnić się, w zależności od wykonania. W przypadku materiałów piast sprzęgła REVOLEX dostępne są z piastą stalową lub z żeliwa szarego. Na zamówienie natomiast klient może dobrać piastę z żeliwa sferoidalnego lub z dodatkiem w postaci powłoki antykorozyjnej.

W niniejszych produktach stosuje się elastomery NBR, NR lub NBR elektrycznie izolujące. Zakres temperatury w takiej sytuacji wynosi – 30 – 80 stopni Celsjusza. Na specjalne zamówienie producent może przygotować sprzęgła KTR przystosowane to pracy w temperaturze od -50 do 80 stopni Celsjusza.

W standardowym wykonaniu klient otrzymuje komponent w krótkim wykonaniu i ze średnim momentem bezwładności. Za pomocą niniejszych sprzęgieł można połączyć ze sobą wały, między którymi mamy do czynienia z małą odległością.

Jakie zalety ma sprzęgło palcowe REVOLEX marki KTR?

Palcowe sprzęgła elastyczne serii REVOLEX to rozwiązania gwarantujące bezpieczne przenoszące moment obrotowy. To nieprzebijalne modele przystosowane do pracy w aplikacjach, w których występują wysokie momenty obrotowe oraz w napędach z uderzeniowymi obciążeniami. Wytrzymałe produkty skutecznie kompensują odchyłki kątowe, osiowe i promieniowe wałów oraz tłumią drgania.

Do zalet zalicza się również fakt, że bezobsługowe części sprzęgające niniejszych sprzęgieł pozwalają na prosty demontaż elastomerowych pierścieni wraz z bolcami w stanie zamontowanym. Ponadto sprzęgła REVOLEX są zgodne z ATEX, co oznacza, że mogą pracować w strefach zagrożonych wybuchem.

W jakich wariantach dostępne jest sprzęgło palcowe REVOLEX?

Seria REVOLEX obejmuje sprzęgła palcowe w kilku wykonaniach. Dostępna jest między innymi wersja ekonomiczna, oznaczona jako REVOLEX KX-D z żeliwa szarego i z powlekanymi (fosforanowanymi) powierzchniami. Produkt tego rodzaju nadaje się głównie do obwodowej prędkości wynoszącej 35 m/s. Komponenty kompensują odchyłki kątowe, osiowe i promieniowe oraz tłumią drgania. Gama obejmuje produkty w 14 rozmiarach, przeznaczonych do momentów obrotowych wynoszących 9 400 – 430 000 Nm.

W asortymencie znajdziesz także palcowe sprzęgło elastyczne REVOLEX KX-D SB z hamulcową tarczą. To nieprzebijalne rozwiązanie, pracujące w aplikacjach, w których momenty obrotowe wynoszą maksymalnie 98 000 NM. Można łączyć je z innymi układami hamowania.

Dostępne są również sprzęgła palcowe elastyczne REVOLEX KX-D ze stali. Komponenty te sprawdzą się przy prędkościach obrotowych wynoszących maksymalnie 60 m/s – na przykład w przemysłowych wentylatorach. Zakres momentów obrotowych produktów niniejszej gamy wynosi 4 300 – 1 350 000 Nm. W przypadku stali warto wiedzieć, że klient może wybrać specjalne materiały. Na przykład stal wysokowytrzymałą, przeznaczoną do zastosowań morskich lub do pracy przy niskich temperaturach.

Oferta KTR obejmuje także sprzęgło palcowe REVOLEX KX-D z rozprężno-zaciskowym pierścieniem KTR 650. To elastyczne i nieprzebijalne rozwiązanie, osiowo wtykane, które skutecznie kompensuje odchyłki wału i tłumi drgania. Bezobsługowy komponent może pracować przy momentach obrotowych wynoszących maksymalnie 265 000 Nm.