30 odsłon

Czym wyróżniają się łańcuchy transportowe?

Czym wyróżniają się łańcuchy transportowe?

Czym wyróżniają się łańcuchy transportowe? W jakich aplikacjach znajdą zastosowanie? Czy warto w nie inwestować? Aby odpowiedzieć na powyższe pytania, należy zapoznać się z charakterystyką łańcuchów transportowych. Dlatego dziś pokrótce o nich opowiemy.

  1. Co to jest łańcuch transportowy?
  2. Zastosowanie łańcuchów transportowych
  3. Łańcuchy transportowe – oferta w hurtowni Sped

W przypadku łańcuchów przemysłowych poleca się szczególnie rozwiązania marki Tsubaki. Produkty firmy wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrą jakością oraz skutecznością. Dlatego, jeśli szukasz wydajnego i wytrzymałego łańcucha przemysłowego, koniecznie sprawdź katalog Tsubaki, by znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Oferta obejmuje zarówno modele rolkowe, jak i transportowe. W niniejszym artykule opowiemy co nieco o tym drugim rozwiązaniu. Zapraszamy do lektury!

Co to jest łańcuch transportowy?

Odciągi łańcuchowe – potocznie znane jako łańcuchy transportowe to komponenty, które wykorzystuje się w celu zabezpieczania ciężkiego, dużego ładunku. Rozwiązanie tego rodzaju stosuje się między innymi w maszynach budowlanych, rolniczych czy przy elementach konstrukcyjnych. Na rynku można znaleźć łańcuchy transportowe jedno- lub dwuczęściowe. Standardowy model jednoczęściowy to komponent przymocowany do napinacza, dwuczęściowy natomiast jest rozwiązaniem niezależnym od wspomnianego napinacza. Łańcuchy transportowe dwuczęściowe są bardziej uniwersalne od jednoczęściowych i to właśnie po te modele najczęściej sięgają zainteresowani. Głównie dlatego, że długość komponentów dwuczęściowych można swobodnie regulować.

Klasyczny łańcuch transportowy składa się z grzechotkowego napinacza, łańcucha oraz haków skracających. Pierwszy element pozwala na bezproblemowe naprężenie całego komponentu. Hak skracający stosuje się w celu regulacji długości łańcucha.

Łańcuchy transportowe to aktualnie najlepsze rozwiązanie, dedykowane do mocowania, przesuwania czy przenoszenia ciężkich produktów. Jeśli szukasz wydajnego i niezawodnego produktu, polecamy sprawdzić asortyment popularnej marki Tsubaki.

Zastosowanie łańcuchów transportowych

Jak już wspominaliśmy łańcuchy transportowe to komponenty, które stosuje się do zabezpieczania, przenoszenia lub przesuwania ładunków. Solidne łańcuchy Tsubaki znajdą zastosowanie właściwie w każdej branży. Zdolność mocowania zależna jest od średnicy komponentu, który maksymalnie może osiągać do 16 ton. Wartość tę należy określić, zanim przystąpi się do poszukiwań optymalnego rozwiązania.

Łańcuchy transportowe stosuje się zarówno w transporcie lądowym, jak i morskim. Równie skutecznie zabezpieczą ciężkie maszyny, jak i niebezpieczne ładunki. Komponenty tego rodzaju nierzadko wykorzystuje się także przy transporcie stali czy drewna. Możliwości jest naprawdę dużo – wystarczy znaleźć odpowiedni produkt, który spełni nasze wymagania. Jeśli nie jesteś pewny swojej decyzji, skontaktuj się z nami. Wspólnie dobierzemy najlepsze łańcuchy przemysłowe dla Ciebie.

Łańcuchy transportowe w hurtowni Sped

Łańcuchy transportowe w hurtowni SpedW naszej hurtowni dostępne są łańcuchy przemysłowe w wielu wariantach. Dzięki wieloletniej współpracy z marką Tsubaki jesteśmy w stanie zaoferować optymalne rozwiązania w korzystnej cenie. Poza tytułowymi łańcuchami transportowymi w ofercie znajdziesz także komponenty rolkowe, specjalne oraz akcesoria łańcuchowe. Modele rolkowe poleca się głównie do przenoszenia napędu. Znajdą zastosowanie między innymi w budowie maszyn, w branży spożywczej, motoryzacyjnej, rolniczej czy wydobywczej. Specjalne produkty to również w większości modele rolkowe. Od klasycznych łańcuchów różnią się tym, że w specjalnych komponentach stosuje się niestandardowe zbieraki, przyłącza czy sworznie. Łańcuchy specjalne to rozwiązania, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta.

Z łańcuchów przemysłowych marki Tsubaki na uwagę zasługują szczególnie modele serii Neptune. To komponenty odpowiednio zabezpieczone przed korozją, wyróżniające się również wysoką odpornością chemiczną. Te parametry udało się ulepszyć, stosując specjalnie opracowaną przez markę Tsubaki powłokę. Warstwa ta składa się między innymi z żywicy. Łańcuchy serii Neptune to doskonałe rozwiązanie dla branży spożywczej i innych korozyjnych środowisk. Poleca się je także przemysłom, które zajmują się utylizacją odpadów czy sterylizowaniem butelek PET.

Jeśli natomiast potrzebujesz łańcucha, który będzie musiał sprawdzić się w bardzo ciężkich warunkach, sprawdź koniecznie serię RS-HT oraz Super/Super-H. W pierwszym przypadku otrzymujesz komponent, wyróżniający się wydłużonym okresem eksploatacyjnym. Jest to produkt przygotowany na trudne warunki, zatem w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, zagwarantuje dużo dłuższą pracę. Seria Super/Super-H natomiast obejmuje łańcuchy, w których poprawiono przede wszystkim zmęczeniową wytrzymałość.

 

+48 71 341 69 75