Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Jakie sprzęgło do łączenia oddalonych wałów?

Jakie sprzęgło do łączenia oddalonych wałów?

Jakie sprzęgło do łączenia oddalonych wałów warto wybrać? Już teraz sprawdź nowe skrętnie elastyczne rozwiązanie marki KTR! Szczegóły na temat sprzęgła KTR znajdziesz w dzisiejszym artykule.

  1. Co to jest sprzęgło ROTEX ZRS?
  2. Czym wyróżnia się sprzęgło KTR ROTEX ZRS?
  3. Gdzie znajdzie zastosowanie sprzęgło ROTEX ZRS marki KTR?

W ofercie KTR pojawiła się nowość – a mianowicie skrętnie elastyczne sprzęgło ROTEX ZRS z pośrednim wałem oraz piastami dzielonymi. Czym wyróżnia się komponent tego rodzaju? Gdzie znajdzie zastosowanie? Odpowiadamy w niniejszym wpisie. Szczegóły na temat dostępnych produktów znajdziesz oczywiście w katalogu producenta. Tymczasem zapraszamy do lektury.

Co to jest sprzęgło ROTEX ZRS?

Co to jest sprzęgło ROTEX ZRS?ROTEX ZRS to nowe sprzęgło KTR skrętnie elastyczne z wałem pośrednim. Jego element centralny został wyprodukowany z wysokowytrzymałego aluminium. Komponent pozwala na łączenie wałów, które są od siebie oddalone do 4000 mm. Na tę chwilę w ofercie znajdziesz sprzęgła ROTEX ZRS w pięciu rozmiarach. To modele dla momentów obrotowych, których maksymalna wartość wynosi 520 Nm. Element ZRS można łączyć z każdym typem piast sprzęgieł serii ROTEX oraz ROTEX GS. Niniejsze komponenty można montować i demontować zarówno promieniowo, jak i osiowo – oczywiście zależy do od rodzaju piasty.

Wysoka sztywność całkowita aluminiowego elementu pośredniego pozytywnie wpływa na krytyczną obrotową prędkość oraz ugięcie tegoż elementu. Ponadto sprzęgła ROTEX ZRS mogą pracować z większą prędkością niż standardowe rozwiązania, które posiadają stalowy element pośredni.

Czym wyróżnia się sprzęgło KTR ROTEX ZRS?

Jak już wspominaliśmy sprzęgła KTR serii ROTEX w wykonaniu ZRS to rozwiązania przeznaczone do łączenia oddalonych od siebie wałów. Charakteryzują się dobrymi właściwościami tłumiącymi, co udało się uzyskać dzięki dwóm elastycznym łącznikom. Komponenty te skutecznie kompensują duże odchyłki osiowe, kątowe i promieniowe dzięki dwukardanowej konstrukcji. Bezobsługowe sprzęgło KTR ROTEX ZRS dobrze tłumi również drgania.

Dzięki temu, że element ten wyróżnia się stosunkowo wysoką wytrzymałością, pozwala przenosić moment obrotowy przez łącznik, którego twardość wynosi 92 Shore-A lub 64 Shore-D. Część pośrednią w niniejszych rozwiązaniach wykonuje się z wysokowytrzymałego aluminium. Element ten charakteryzuje się bardzo dużą całkowitą sztywnością, a cały produkt specjalną geometrią poprzecznego przekroju. Niniejsze komponenty nadadzą się do łączenia wałów, których odległość między sobą wynosi nawet 4000 mm.

Gdzie znajdzie zastosowanie sprzęgło ROTEX ZRS marki KTR?

Niniejsze sprzęgła ROTEX w wariancie ZRS przeznaczone są do stosowania w tych aplikacjach, w których mamy do czynienia z dużą odległością pomiędzy łączonymi wałami. Na przykład komponenty doskonale sprawdzą się w nożycowych podnośnikach czy przenośnikach w niskim zakresie obrotowego momentu. Wykonanie to nie jest natomiast przeznaczone do wykorzystywania w napędach podnośników oraz dźwigów.

Sprzęgła ROTEX ZRS marki KTR zostały zaprojektowane z myślą o systemach podnoszenia, technice transportu wewnętrznego, robotach bramowych czy pompach. Doskonale sprawdzą się również w branży rolniczej.