Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Japońskie łożyska o dwukrotnie większej trwałości serwisowej

Interesują Cię łożyska toczne, które na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżniają się większą trwałością serwisową? Już teraz sprawdź japońskie łożyska o dwukrotnie większej trwałości serwisowej serii BNEQARTET. Czym się charakteryzują niniejsze komponenty? Szczegóły znajdziesz poniżej.

 

  1. Czym wyróżniają się łożyska o dwukrotnie większej trwałości serwisowej?
  2. Gdzie znajdą zastosowanie łożyska BNEQARTET?

 

Zmniejszenie tarcia i zwiększenie trwałości serwisowej to dwa kluczowe cele rozwoju łożysk. NSK dążyło do ich osiągnięcia i tym sposobem w 2015 roku marka zaproponowała swoim klientom nową technologię BNEQARTET. I chociaż wydawałoby się, że od tamtej pory na rynku pojawiły się jeszcze lepsze rozwiązania, niniejsze komponenty wciąż cieszą się sporą popularnością. Czym wyróżniają się produkty serii BNEQARTET? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

Czym wyróżniają się łożyska o dwukrotnie większej trwałości serwisowej NSK?

łożyska trwałość serwisowaW trakcie opracowywania technologii łożyskowych producenci dążą do przeróżnych celów, które nierzadko kontrastują ze sobą. Klienci mogą – na przykład – wymagać komponentów kompaktowych, które jednocześnie będą wyróżniać się wysoką wytrzymałością i długą trwałością serwisową. Dodatkowo takie łożyska toczne powinny charakteryzować się świetną odpornością na zanieczyszczenia i mniejszym tarciem.

Takie wymagania stawia między innymi energetyka wiatrowa, dla której ważna jest przede wszystkim trwałość serwisowa. Oczekuje się, że łożyska będą w stanie pracować przez 180 000 godzin bez przeprowadzania serwisowych działań. Branża motoryzacyjna wymaga rozwiązań wyróżniających się stosunkowo niskim tarciem. W przemyśle stalowym natomiast najważniejsza jest konieczność wytrzymywania nierzadko ogromnych obciążeń mechanicznych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, marka NSK kilka lat temu opracowała specjalne materiały, konstrukcje, rodzaje łożysk i technologie, które sprawdzą się we wszystkich wspomnianych wyżej sektorach. Ulepszono przede wszystkim materiał w taki sposób, aby zapobiegać pojawianiu się i rozszerzaniu ewentualnych wgnieceń oraz pęknięć. To głównie opracowanie zoptymalizowanego materiału przyczyniło się do poprawienia większości parametrów łożysk. Dzięki temu komponenty wyróżniają się dużą trwałością serwisową również w niekorzystnych warunkach pracy. Dodatkowo są niewrażliwe na wodór.

Zwiększoną trwałością serwisową udało się uzyskać także ulepszoną budowę. Aspekt ten przełożył się właściwie nie tylko na ten parametr, ale także na tarcie. Niższe tarcie z kolei zapewniło większą efektywność energetyczną. To oznacza, że nie trzeba montować większych łożysk, aby zwiększyć trwałość pracującego w danej aplikacji elementu. Wystarczy wybrać łożyska BNEQARTET marki NSK!

 

Gdzie znajdą zastosowanie łożyska BNEQARTET?

Seria BNEQARTET obejmuje łożyska kulkowe poprzeczne we wszystkich typach. Te trwałe komponenty sprawdzą się przede wszystkim w pralkach ładowanych od przodu, a dokładniej do podtrzymywania bębna. Przystosowane są do pracy w aplikacjach, w których występuje wysoki poziom zanieczyszczenia, ogromne obciążenia i równie duże temperatury. Poza urządzeniami gospodarstwa domowego można wykorzystać łożyska BNEQARTET także w silnikach elektrycznych.

Do zalet produktów tej serii zalicza się następujące parametry:

  • dwukrotnie wyższa eksploatacyjna trwałość,
  • zapobieganie wodorowego złuszczania,
  • powstrzymywanie złuszczania, które powstaje w miejscach, w których koncentrują się naprężenia przy spowodowanych przez różnego rodzaju zanieczyszczenia wgnieceniach,
  • zapobieganie złuszczania się w aplikacjach, w których występują wysokie temperatury.