21 marca 2013

Klejenie-tworzywŁączenie tworzyw sztucznych może być przeprowadzane przy użyciu lepików solwentowych, lepików topnikowych na gorąco i lepików adhezyjnych.

Środki ostrożności

Zabierając się za sklejanie tworzyw sztucznych należy uważać na ewentualne naprężenia wynikające ze zginania lub strugania.

W celu zwiększenia wytrzymałości warto prawidłowo przygotować materiał, co pozwoli zwiększyć aktywność powierzchni aktywnej. Na początek trzeba wyczyścić i odtłuścić powierzchnię materiału. Można również zwiększyć powierzchnię mechaniczną przy użyciu piaskowania. Prawidłowe traktowanie ogniem może przełożyć się na fizyczną aktywację powierzchni, a w celu zbudowania zdefiniowanej powłoki granicznej wykorzystuje się trawienie chemiczne.

Proces sklejania tworzyw nie jest łatwy, dlatego dobrze jest pomyśleć o próbach. Najlepiej jest przeprowadzić je w warunkach odpowiadającym tym, w których będzie pracowało tworzywo.

Tabela poświęcona klejeniu tworzyw

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych metod klejenia tworzyw znajdą Państwo w poniższej tabeli.

Materiał Oznaczenie DIN klej solventowy Adhezyjny materiał klejący na bazie: ruda epoxydu Adhezyjny materiał klejący na bazie: poliuretean Adhezyjny materiał klejący na bazie: guma Adhezyjny materiał klejący na bazie: cyjanoakrylat
TECASINT PI
X
X
X
X
TECAPEEK PEEK
X
X
X
X
TECATRON PPS
X
X
X
X
TECASON E PES
X
X
TECASON P PPSU
X
X
X
TECASON S PSU
X
X
X
TECAFLON PVDF PVDF
X
X
X
X
X
TECANAT PC
X
X
X
TECAPET PET
X
X
X
X
Hydex 4101PBT PBT
X
X
X
X
TECAMID 6 PA 6
X
TECAMID 66 PA 66
X
X
X
X
X
TECAFORM AH POM-C
X
TECAFORM AD POM-H
X
TECAFINE PP PP
X
X
X
TECAFINE PE PE
X
X
X

 
 
WsteczDo góry

hurtownia Sped Siechnice

 

Nasi handlowcy obsługują miasta Opole, Legnica, Leszno, Wałbrzych, Gostyń, Namysłów, Kluczbork, Krotoszyn, Brzeg, Polkowice, Nysa, Lubin i inne.