Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska hybrydowe Xtreme – do najtrudniejszych warunków pracy

Łożyska hybrydowe Xtreme – do najtrudniejszych warunków pracy

Jakie łożyska wybrać do najtrudniejszych warunków pracy? Chociaż łożyska hybrydowe nie należą do najtańszych, to okazuje się, że dużo lepiej radzą sobie w ekstremalnym środowisku. Jeśli potrzebujesz wydajnych i niezawodnych rozwiązań, sprawdź łożyska hybrydowe Xtreme marki CeramicSpeed już teraz!

  1. Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe serii Xtreme?
  2. W jakich branżach sprawdzą się łożyska hybrydowe Xtreme?

Łożyska hybrydowe to produkty, które dużo lepiej radzą sobie w bardzo trudnych warunkach pracy. W porównaniu ze standardowymi łożyskami kulkowymi hybrydowe wyróżniają się kilkukrotnie dłuższą żywotnością. Pracując w najtrudniejszych warunkach, nie zużywają się tak szybko, dzięki czemu nie trzeba ich tak często wymieniać. To z kolei przekłada się na oszczędność i mniejsze koszty eksploatacyjne. W niniejszym artykule omawiamy serię Xtreme, która obejmuje łożyska hybrydowe przeznaczone do pracy w najtrudniejszych warunkach. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, pobierz katalog łożysk duńskiego producenta i znajdź odpowiednie łożysko kulkowe hybrydowe dla swojej aplikacji.

Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe serii Xtreme?

Czym wyróżniają się łożyska hybrydowe serii Xtreme?Standardowe łożyska hybrydowe duńskiej marki CeramicSpeed to nic innego jak łożyska kulkowe z ceramicznymi elementami tocznymi. Same w sobie komponenty te wyróżniają się doskonałą odpornością na korozję, ekstremalne temperatury – zarówno bardzo wysokie, jak i niskie, a także na zanieczyszczenia. W porównaniu do elementów tocznych stalowych kulki ceramiczne charakteryzują się mniejszą gęstością, większą twardością, niższą rozszerzalnością cieplną oraz wyższym modułem sprężystości. Są również gładsze – nawet o 400% – od kulek stalowych. Ten ostatni parametr wpływa między innymi na tarcie oraz na zdolność uzyskiwania dużo większych prędkości obrotowych.

Ceramiczne kulko marka CeramicSpeed wykonuje z azotku krzemu. To materiał, który nie przewodzi prądu – tym samym komponenty same w sobie mają wysoką zdolność izolacyjną. Nie potrzebują żadnych powłok, by ten parametr „mieć”. Najważniejsze parametry całych łożysk hybrydowych zostały znacząco poprawione i ulepszone właśnie dzięki ceramicznym kulkom.

Seria LongLife XTREME obejmuje łożyska hybrydowe przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach. Doskonale sprawdzą się w bardzo wymagających aplikacjach, szczególnie tam, gdzie ta bezawaryjna i niezawodna praca jest ważna. Z powodzeniem możemy nimi zastąpić standardowe łożyska kulkowe stalowe, które szybko zużywają się przez trudne warunki pracy lub środowiska.

W jakich branżach sprawdzą się łożyska hybrydowe Xtreme?

Energooszczędne i trwałe łożyska hybrydowe CeramicSpeed to najlepsze rozwiązania dla specyficznych i ekstremalnych warunków pracy. Seria LongLife XTREME została zaprojektowana z myślą o najtrudniejszym środowisku. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie łożyska w trakcie pracy mają do czynienia z różnego rodzaju zanieczyszczeniami – nie tylko z kurzem, ale i piaskiem, kawałkami minerałów czy opiłkami metalu. Mowa tu o większych ciałach obcych, przez które łożyska kulkowe szybciej się zużywają lub ulegają awariom.
Modele serii XTREME znajdą zastosowanie przede wszystkim w branżach zajmujących się obróbką materiałów. Niniejsze łożyska hybrydowe doskonale sprawdzą się u producenta tworzyw sztucznych, w tartakach czy kamieniołomach. Produkty te są przystosowane nie tylko do mocno zapylonego i zanieczyszczonego środowiska, ale i do środowiska wilgotnego i wysokotemperaturowego.

Cena produktów jest wysoka, ale szybko się zwraca! Jedno łożysko hybrydowe poprawnie dobrane i prawidłowo zamontowane pracuje nawet 8 razy dłużej od stalowego rozwiązania. Jeśli często wymieniasz łożyska, ponieważ szybko się zużywają, gwarantujemy, że przy łożyskach hybrydowych CeramicSpeed ilość przestojów znacząco się zmniejszy.

Jesteś zainteresowany łożyskami hybrydowymi serii LongLife XTREME? Już teraz pobierz katalog CeramicSpeed i znajdź odpowiedni wariant dla swojej maszyny!