Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Łożyska walcowe w ofercie Sped Sp. J.

Łożyska walcowe w ofercie Sped Sp. J.

Potrzebujesz łożyska, które doskonale sprawdzi się w pracy przy wysokich prędkościach obrotowych? Łożyska walcowe na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

  1. Budowa łożyska walcowego
  2. Charakterystyka łożysk walcowych
  3. Zastosowanie modelu walcowego
  4. Najpopularniejsze łożyska walcowe – marki

Nasza hurtownia łożysk Wrocław oferuje łożyska walcowe w różnych wariantach, seriach czy rozmiarach. A mianowicie znajdziesz u nas modele jednorzędowe, dwurzędowe czy wzdłużne. Możesz skorzystać również z filtrów, które zawężą obszar poszukiwań i zdecydowanie je przyspieszą.

Budowa łożyska walcowego

W budowie łożyska walcowe w niczym nie różnią się od typowego modelu tocznego. Składają się z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego, a także z koszyka wypełnionego elementami tocznymi – w tym przypadku w postaci wałeczków.
Dostępne są różne warianty konstrukcyjne. Na rynku można znaleźć na przykład łożyska walcowe bez obrzeży na pierścieniach, co pozwala na przemieszczanie ich względem siebie w obu kierunkach. Warto brać pod uwagę takie parametry, ponieważ czasami modele mogą różnić się od siebie znacząco.

Charakterystyka łożysk walcowych

Łożyska walcowe mają wiele zalet. Do głównych należą przede wszystkim:

  • wysoki poziom nośności
  • wysoki poziom sztywności
  • niskie tarcie
  • rozłączność
  • trwałość
  • świetna kompensacja przemieszczeń osiowych

Przy rozłączności należy dodać jeszcze cechę zamienność, co oznacza, że pewne elementy w łożysku walcowym będąc rozłącznymi, można wykorzystywać zamiennie. Korzystnie wpływa to również na sam montaż, który staje się w tym przypadku bardzo prosty.
W związku z cechą związaną z kompensacją przemieszczeń osiowych warto mieć na uwadze, że nie dotyczy ona modeli, w których oba pierścienie wyposażone zostały w obrzeża.

Zastosowanie modelu walcowego

Wysokiej jakości łożysko walcowe, szczególnie model odznaczający się doskonałą nośnością i sztywnością, najczęściej wykorzystywany jest we wrzecionach, przekładniach czy dźwigach. Walcowe świetnie sprawdzają się także w systemach wysokoobrotowych.

Najpopularniejsze łożyska walcowe – marki

Oferta hurtowni Sped obejmuje tylko i wyłącznie sprawdzone produkty. Również w przypadku łożysk nawiązaliśmy współpracę z renomowanymi markami oraz firmami mniej znanymi, ale dysponującymi niezawodnymi rozwiązaniami. Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się łożyska walcowe SKF, NSK, INA czy Nachi. Do wymagających aplikacji warto skusić się na nieco droższe modele, by mieć pewność trwałości i bezawaryjnej pracy danej maszyny. Na uwagę zasługują również wydajne łożyska walcowe FAG, dostępne w wariancie jednorzędowym, dwurzędowym oraz wzdłużnym.

Masz dodatkowe pytania? Koniecznie skontaktuj się z naszymi doradcami już dziś.