Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Nadella – francuskie łożyska

Nadella - francuskie łożyska

Szukasz precyzyjnych łożysk igiełkowych? Wiele przetestowałeś i w dalszym ciągu nie trafiłeś na odpowiedni produkt? Sprawdź markę Nadella!

  1. Historia marki Nadella
  2. Łożyska igiełkowe Nadella
  3. Francuskie łożyska kulkowe precyzyjne

Nadella to marka łącząca w sobie najlepsze cechy. Francuski koncern produkuje precyzyjne, innowacyjne i przede wszystkim trwałe łożyska, doceniane na rynku międzynarodowym. Jeśli i ty potrzebujesz wytrzymałych i skutecznych łożysk igiełkowych, gwarantujemy, że w ofercie Nadelli znajdziesz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy.

Historia marki Nadella

Nadella na rynku pojawiła się w 1930 roku. Nie jest to więc stosunkowo młoda firma, a marka z historią i bagażem doświadczeń. W szybkim tempie zaczęła się rozwijać i zdobywać zarówno francuski, jak i zagraniczny rynek. Nadella od samego początku zajmowała się projektowaniem i produkowaniem wysokiej jakości łożysk igiełkowych. Stawiając na ciągły rozwój i odpowiadając na wymagania coraz to nowszych maszyn, dziś firma może pochwalić się rozbudowanym asortymentem łożysk, zarówno tanich, jak i przystosowanych do ekstremalnych warunków pracy mechanizmów.

Sukcesy i docenianie łożysk poza granicami Francji sprawiły, że stawiano siedziby Nadelli również w innych krajach – między innymi we Włoszech i w Niemczech.

Łożyska igiełkowe Nadella

Chociaż katalog łożysk tocznych marki Nadella obejmuje różne warianty produktów, to największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się łożyska igiełkowe wspomnianej francuskiej firmy. Komponenty tego rodzaju są nie tylko precyzyjne, ale i wytrzymałe, szczególnie przy ekstremalnych warunkach. Doskonale sprawdzą się szczególnie tam, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń. Do zalet łożysk igiełkowych specjaliści zaliczają także wysoki poziom ładowności oraz niską wagę.

Łożyska igiełkowe Nadella dostępne są w różnych wariantach, również wymiarowych. Pamiętaj, by regularnie i odpowiednio smarować komponenty. Dzięki temu będą skutecznie pracować na najwyższych obrotach przez cały okres eksploatacyjny i nie zużyją się przedwcześnie. Do łożysk igiełkowych francuskiej marki polecamy szczególnie smary syntetyczne i substancje wyprodukowane na bazie litu. Jednakże środek smarny również musi być poprawnie dobrany. Należy wziąć pod uwagę między innymi temperaturę pracy, obciążenie łożysk czy prędkość. Ponadto im większe łożysko stosujemy, tym smar powinien być bardziej lepki. Przy dużym łożysku zaś warto stosować smary gęstsze. Da to gwarancję lepszej nośności przy niższej prędkości obrotowej.

Francuskie łożyska kulkowe precyzyjne

Standardowy katalog łożysk dostępny na stronie producenta, obejmuje także łożyska kulkowe odznaczające się wysoką precyzją. W asortymencie tym znajdziesz między innymi łożyska kulkowe o klasie dokładności P4, modele wrzecionowe (skośne), zwykłe promieniowe, hybrydowe i specjalne. Dodatkowo w ofercie dostępne są także zespoły łożyskowe, czyli komponenty gotowe do zabudowy. Dużą zaletą rozwiązań tego rodzaju są kulki, produkowane za pomocą innowacyjnej technologii i wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu elementy toczne mają znacząco wyższą odporność na zużycie, na ciepło, na korozję. Dotyczy to głównie wariantów wyposażonych w kulki wykonane ze stali o wysokiej zawartości azotu. Do łożysk standardowych zamontowano natomiast elementy toczne wyprodukowane z odgazowanej próżniowo stali chromowej. Na zamówienie można otrzymać łożyska z kulkami wykonanymi ze stali wysokotemperaturowej, co pozwala na pracę komponentów w temperaturze nieprzekraczającej 500 stopni Celsjusza.