Masz problem z montażem łożyska? Szukasz rozwiązania, które pomoże Ci go rozwiązać? My polecamy nagrzewnice do łożysk!

  1. Nagrzewnice indukcyjne do łożysk
  2. Nagrzewnica ręczna czy stacjonarna?
  3. Producenci nagrzewnic

Od wielu lat nagrzewnice są uznawane za skuteczne narzędzie do łożysk. Najlepiej sprawdzają się przy większych łożyskach, które potrzebują równie większe siły przy montażu. Dziś podpowiadamy, na które nagrzewnice montażowe warto zwrócić swoją uwagę.

Nagrzewnice indukcyjne do łożysk

Nagrzewnice indukcyjne to najlepsza metoda nagrzewania. Cały proces jest szybki i bez problemu możemy go kontrolować. Ponadto nagrzewnice w przeciwieństwie do palników, pieców czy olejowej łaźni są ekologiczne i bardziej bezpieczne. Dostępne w naszej ofercie nagrzewnice do łożysk sprawdzą się zarówno w każdej branży przemysłowej – nawet w bardzo wymagających zastosowaniach – jak i do indywidualnego, domowego wręcz użytku.

W większości przypadków nagrzewnicę można wykorzystywać nie tylko do podgrzewania łożysk, ale i innych elementów i mechanizmów – na przykład pierścieni złączek czy kół zębatych.

Nagrzewnica ręczna czy stacjonarna?

W naszej ofercie możesz znaleźć zarówno nagrzewnice indukcyjne ręczne, jak i stacjonarne. To, który wariant wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb. Z reguły nagrzewnice ręczne są traktowane jako świetna alternatywa dla palników, którą bez problemu można przenosić z miejsca na miejsce. Ręczny wariant doskonale sprawdzi się do podgrzewania mniejszych elementów, takich jak oprawy, rury, nakrętki czy pierścienie.

Natomiast nagrzewnica indukcyjna stacjonarna lepiej sprawdzi się przy większych i trudniejszych częściach, na które trzeba użyć nieco więcej mocy. Według specjalistów wariant stacjonarny jest bardziej bezpieczny niż ręczny. Oczywiście, decydując się na wysokiej jakości narzędzia do montażu łożysk – jak nagrzewnica ręczną – zyskujesz dodatkowe funkcje, których zadaniem jest chronienie narzędzia przed przegrzaniem i przeciążeniem, ale jeśli interesuje Cię tania nagrzewnica, z pewnością stacjonarna okaże się bezpieczniejsza.

Producenci nagrzewnic

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele marek zajmujących się produkcją nagrzewnic indukcyjnych, co zwykle sprawia problemy podczas dokonywania wyboru. Jeśli zależy Ci na skuteczności i precyzyjności, zwróć swoją uwagę na produkty marki Simatherm i Bega.

Popularna nagrzewnica Simatherm odznacza się smukłą budową, nowoczesnymi technologiami i funkcjami, gwarantującymi pracę świetnej jakości. Wystarczy kilka minut, by nagrzać konkretny element – a przy częściach nieco cięższych, maksymalnie do 210 kg, kilkanaście!

Natomiast nagrzewnice indukcyjne Bega to nieco większe, zaawansowane i solidne urządzenia. Podobnie jak produkty Simatherm, również i nagrzewnica Bega wyposażona została w innowacyjne technologie. Proces nagrzewania części może odbywać się według dwóch programów – pierwszy wiąże się z czasem, drugi z temperaturą.

Jeśli nie wiesz, która nagrzewnica indukcyjna spełni Twoje oczekiwania, koniecznie skontaktuj się z naszymi ekspertami już dziś! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy szybką i profesjonalną pomoc. Wspólnie dobierzemy optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy.