38 odsłon

Najpopularniejsze teksty techniczne: październik 2020

Najpopularniejsze teksty techniczne: październik 2020

Dziś publikujemy najpopularniejsze teksty techniczne, które udostępniliśmy w październiku. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco z naszymi aktualnościami!

  1. Jakie pasy napędowe wybrać do piły?
  2. Czym są pierścienie rozprężno-zaciskowe?
  3. Popularne tworzywa termoplastyczne
  4. Jak smaruje się łożyska ślizgowe?
  5. Czym jest energooszczędne łożysko kulkowe?

Jeśli wśród tekstów technicznych nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, napisz do nas! Staramy się na bieżąco zapytania naszych klientów omawiać w publikowanych artykułach. Tymczasem zapraszamy na top 5 tekstów, które cieszyły się dużą popularnością we wrześniu.

Jakie pasy napędowe wybrać do piły?

Nie wiesz, który pas napędowy sprawdzi się w twojej pile? A może masz problem z wybraniem odpowiedniej marki? Sprawdź nasze propozycje, które omówiliśmy w artykule Które pasy napędowe do piły?. Nasi klienci najchętniej sięgają po rozwiązania niemieckiego producenta Optibelt. Dlatego też we wspomnianym tekście wyszczególniliśmy popularne serie tej firmy, które sprawdzą się między innymi w piłach. Na uwagę zasługują szczególnie pasy klinowe, transmisyjne czy zespolone.

Czym są pierścienie rozprężno-zaciskowe?

Clampex oferta hurtowniCzym jest pierścień rozprężno-zaciskowy? Gdzie właściwie się go stosuje? Czy produkty tego rodzaju marki KTR są świetnym rozwiązaniem? Standardowe produkty tego rodzaju wykorzystuje się przy trwałym łączeniu piasty z wałem. W ofercie wspomnianej firmy dostępna jest seria zaciskowa CLAMPEX, obejmująca między innymi pierścienie samocentrujące, niesamocentrujące, zewnętrzne oraz przystosowane do sztywnego łączenia. Więcej informacji na temat poszczególnych produktów znajdziesz w tekście Co to jest pierścień rozprężno-zaciskowy?, dostępnym na stronie naszej hurtowni.

Popularne tworzywa termoplastyczne

Zastanawiasz się, czy tworzywa sztuczne termoplastyczne będą optymalną opcją dla Ciebie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czym wyróżnia się ta grupa materiałów. Następnie warto sprawdzić dostępne rozwiązania tej kategorii. Do najpopularniejszych tworzyw termoplastycznych zalicza się przede wszystkim ABS, polietylen, nylon oraz polipropylen. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz w artykule Jakie tworzywa termoplastyczne wybrać?, udostępnionym na naszej stronie.

Jak smaruje się łożyska ślizgowe?

Coraz większą popularnością cieszą się łożyska ślizgowe produkowane z wysokiej jakości tworzyw. W dalszym ciągu wykorzystuje się jednak konwencjonalne rozwiązania, które wymagają smarowania. Zatem jak smarować łożyska ślizgowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule, który udostępniliśmy w październiku w zakładce Strefa wiedzy. Metoda smarowania jest związania między innymi z rodzajem komponentu, trybem jego pracy oraz warunkami otoczenia. Najważniejsze informacje w tej kwestii omówiliśmy we wspomnianym tekście. Zapraszamy do lektury.

Czym jest energooszczędne łożysko kulkowe?

Energooszczędne łożyska kulkowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że są tak zaprojektowane, by podczas pracy zużywać tej energii jak najmniej. Jeśli interesuje Cię rozwiązanie tego rodzaju, koniecznie sprawdź produkty marki SKF. Ważne informacje na ich temat znajdziesz w artykule Co to są energooszczędne łożyska kulkowe?, który opublikowaliśmy na naszej stronie w październiku. Warto ściągnąć również katalog SKF, który obejmuje precyzyjne dane, na które warto zwrócić uwagę podczas dobierania komponentów do naszych aplikacji.

 

+48 71 341 69 75