Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Smarownice automatyczne

Łożysko C3 - wykonanie z powiększonym luzem

Zastanawiasz się nad kupnem smarownicy automatycznej? Nie jesteś pewny, który wariant spełni Twoje oczekiwania? Przedstawiamy najpopularniejsze smarownice automatyczne, dostępne na rynku.

  1. Zalety smarownic automatycznych
  2. Smarownice elektrochemiczne
  3. Pozostałe rodzaje smarownic

Automatyczne smarownice są doskonałym rozwiązaniem, szczególnie dla aplikacji, które wymagają regularnego smarowania i to w odpowiednim czasie. Dzięki nim usprawnisz cały proces smarowania, a dodatkowo zmniejszysz ilość przeprowadzania przeglądów związanych ze sprawdzaniem stanu środka smarnego. Na rynku aktualnie można znaleźć kilka rodzajów smarownic automatycznych. Najpopularniejsze to niewątpliwie modele elektrochemiczne.

Zalety smarownic automatycznych

Nasi klienci coraz częściej sięgają po smarownice automatyczne, ponieważ rozwiązanie to niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim są to produkty solidne i bezpieczne. Odpowiednio dobrana smarownica jest bezawaryjna i niezawodna, szczególnie jeśli nie jest wyposażona w mechanizmy, które z pewnością po pewnym czasie uległyby uszkodzeniu czy zużyciu. Ponadto produkty bywają łatwe w obsłudze, a także w montażu. Są całkiem bezpieczne, jeśli chodzi o środowisko. A co najważniejsze – są całkowicie bezobsługowe, automatyczne.

Smarownice elektrochemiczne

W przypadku smarownic elektrochemicznych najpopularniejsze są jednopunktowe dozowniki marki Simalube. Dozowniki nadają się do wielokrotnego użytku, to znaczy do ponownego wypełnienia środkiem smarnym. W ofercie dostępne są zwykle w różnych wariantach – nie tylko pojemnościowych (30, 60, 125, 250 ml), ale także z różnymi substancjami smarnymi.

Smarownice automatyczne Simalube mają wiele zalet. Ich czas pracy wynosi od 1 do 12 miesięcy. W dozowniku zastosowano przezroczystą obudowę oraz umieszczono specjalną podziałkę, dzięki której bez problemu można zweryfikować poziom środka smarnego. Zakres temperatury pracy jest równie szeroki, ponieważ wynosi od -20 do 55 stopni Celsjusza. Produkty są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Bez problemu mogą być również wykorzystywane pod wodą lub w strefach EX (zagrożonych wybuchem).

Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, marka udostępniła smarownice elektrochemiczne bez środków smarnych. Dzięki temu każdy indywidualnie może uzupełnić produkt wybranym przez siebie smarem.

Pozostałe rodzaje smarownic

Smarownice elektrochemiczne niewątpliwie mają wiele zalet, ale nie są jedynym wariantem dostępnym na rynku. Równie popularne i często wykorzystywane są smarownice chemiczne czy smarownice elektromechaniczne.

Smarownice chemiczne

Reakcja chemiczna zachodzi w momencie, gdy aktywator zostaje wkręcony do gniazda smarownicy. Siła nacisku gazu zwiększa ciśnienie, które z kolei wypycha tłok i tym samym środek smarny aplikowany jest na miejsce docelowe.

Smarownice elektromechaniczne

W smarownicach elektromechanicznych środek smarny wyciskany jest za pośrednictwem specjalnego silnika lub sieci zewnętrznej – inaczej dzięki napędowi elektromechanicznemu (stąd też nazwa smarownicy). Dużą popularnością cieszą się modele, w których zamontowano dodatkowo ekrany LCD wraz z regulatorami pozwalającymi na dokładne ustawienie wypływu środka smarnego.

Zarówno smarownica chemiczna, jak i elektromechaniczna są sprzedawane na specjalne zamówienia. Ze względu na zainteresowanie naszych klientów, głównie zajmujemy się sprzedażą automatycznych smarownic elektrochemicznych.