Poznaj marki Grupy Sped

    Hurtownia techniczna      

Sprzęgła KTR dla rolnictwa

Sprzęgła KTR dla rolnictwa

Wydajne sprzęgła KTR dla rolnictwa gwarantują niezawodną i wydajną pracę każdej maszyny w tej branży. Jeśli szukasz bezawaryjnego rozwiązania, koniecznie sprawdź ofertę marki KTR.

  1. Sprzęgła dla branży rolniczej
  2. Sprzęgła KTR dla maszyn rolniczych

Wieloletnia obecność na rynku sprawia, że marka KTR dziś może pochwalić się nie tylko bogatym asortymentem, ale również odpowiednio przystosowanymi do aplikacji rozwiązaniami. Dzięki temu każdy zainteresowany klient znajdzie najbardziej dopasowane sprzęgło KTR do konkretnej aplikacji.

Sprzęgła dla branży rolniczej

Maszyny rolnicze – podobnie jak inne urządzenia – ulegają pewnym zmianom technologicznym. Tym samym wzrastają ich wymagania względem pewnych pracujących elementów. Wraz z rozwojem technicznym, również i wspomniane części muszą być regularnie poddawane ulepszeniom lub produkowane od nowa, z myślą o nowych zapotrzebowaniach. Dotyczy to między innymi sprzęgieł. Dlatego, jeśli potrzebujesz wydajnego i skutecznego rozwiązania, koniecznie sprawdź ofertę produktów dedykowanych do konkretnej aplikacji. W asortymencie dostępne są sprzęgła KTR, przygotowane na ekstremalne warunki pracy i otoczenia, jakie panują w branży rolniczej. Są to w większości przypadków modele odporne na ekstremalne temperatury czy zanieczyszczenia. Pamiętaj, by dokładnie przeanalizować parametry danego produktu i zestawić je z wymaganiami konkretnej aplikacji.

Do frezarek, mieszalników czy opryskiwaczy poleca się szczególnie wydajne sprzęgła kłowe, doskonale radzące sobie w trudniejszych warunkach. Modele te gwarantują skuteczną pracę nawet przy wysokich mechanicznych obciążeniach, w wilgotnym środowisku, w kontakcie z nawozami czy piaskiem.

Sprzęgła KTR dla maszyn rolniczych

Asortyment dedykowany maszynom rolniczym obejmuje przede wszystkim sprzęgła kłowe, palcowe, modele skrętnie sztywne oraz rozwiązania kołnierzowe. Odpowiednio dobrany komponent zagwarantuje płynną oraz wydajną pracę każdego urządzenia. Nawet w ekstremalnych warunkach. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sprzęgła KTR dla branży rolniczej.

Sprzęgło ROTEX Standard

Wydajne sprzęgło kłowe ROTEX w wersji standardowej to elastyczne rozwiązanie, skutecznie redukujące wszelkie drgania. Gwarantuje łatwy montaż pionowy i jest w pełni bezobsługowym komponentem. W klasycznej wersji wspomnianej serii sprzęgła kłowe mają elastyczny łącznik wyprodukowany z tworzywa T-PUR. Jego zakres temperatury pracy wynosi od -50 do 120 stopni Celsjusza, w porywach do 150 stopni Celsjusza. Modele ROTEX odznaczają się wyższą obciążalnością pojedynczych zębów, odpornością na ekstremalne temperatury oraz dłuższym okresem żywotności. Produkty mają odpowiednie certyfikaty i można montować je w strefach Ex.

Sprzęgła POLY-NORM

Bezobsługowe sprzęgła KTR serii POLY-NORM to rozwiązanie montowane osiowe i zapewniające bezpieczeństwo, nawet przy zniszczonym łączniki. Zakres temperatury pracy wynosi od -30 do 80 stopni Celsjusza, a w porywach nawet do 120. Standardowe sprzęgło POLY-NORM zbudowane jest z dwóch piast i kłów oddzielonych przez elastomerowy pierścień. Moment obrotowy przenoszony jest za pośrednictwem wspomnianego ściśniętego pierścienia elastomerowego. Sprzęgła KTR tej serii dostępne są w kilku wersjach. Dzięki temu każdy zainteresowany klient znajdzie najbardziej dopasowane rozwiązanie dla swojej aplikacji.

Sprzęgło kołnierzowe MONOLASTIC

Jednoczęściowe sprzęgło kołnierzowe serii MONOLASTIC to elastyczne rozwiązanie, skutecznie kompensujące odchyłki kątowe i promieniowe. Dzięki elastomerowi wytwarza niewielkie przywracające siły. Idealnie sprawdzi się przy pompach hydraulicznych (modelach do 250 kW) oraz w silnikach typu diesel.